X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gdzie i jak kupić Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty w Polsce?

Jak dokonać zakupu Bitcoina? Kiedy i gdzie to zrobić? Wyjaśniamy to w artykule.

Gdzie i jak kupić Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty w Polsce?źródło: materiały Partnera

Artykuł sponsorowany

Kupowanie Bitcoina może wydawać się trudnym zadaniem, ale łatwe w użyciu platformy, takie jak Kriptomat, sprawiają, że inwestowanie w krypto jest szybkie i proste. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat kupowania Bitcoina.

Dokonał tego nie tylko miliarder Elon Musk, ale również muzycy jak, na przykład, Snoop Dogg, Kanye West i Megan Thee Stallion. To nie koniec listy. Bokserzy Mike Tyson i Floyd Mayweather Jr także tego dokonali, wraz z hollywoodzkimi aktorkami, takimi jak Maisie Williams i Gwyneth Paltrow. Wyjątkiem nie jest założyciel Twittera, Jack Dorsey, oraz założyciel Virgin, Richard Branson.

Co łączy tych wszystkich ludzi? Tak jak milion innych osób, oni również zainwestowali w Bitcoina.

A dlaczego mieliby tego nie zrobić? W ciągu ostatniej dekady, inwestorzy zauważyli, że ich akcje Apple wzrosły o 1,100%, a akcje Netflix o 2,300%. To są świetne zyski. Ale są przyćmione przez 700,00% zysku, z którego cieszą się właściciele Bitcoina.

Eksperci szacują, że na całym świecie około 100 milionów osób kupiło Bitcoina. Ta imponująca liczba wydaje się być mniejsza, jeśli porównamy ją do globalnej populacji, która wynosi 7,9 miliardów. Ale to mniej więcej tyle samo, co liczba osób, które korzystały z Internetu w 1997 roku. I zobacz, jak to się skończyło.

Kupowanie Bitcoina może wydawać się trudnym zadaniem, ale łatwe w użyciu platformy, takie jak Kriptomat, sprawiają, że inwestowanie w krypto jest szybkie i proste. Tak naprawdę, chodzi o to, aby wiedzieć, gdzie kupować Bitcoina. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat kupowania Bitcoina.

Krypto rewolucja

Bitcoin to pierwsza i najczęściej używana kryptowaluta. Jest to rodzaj wirtualnego pieniądza, który istnieje tylko w Internecie.

Nie ma żadnej tajemnicy związanej z kupowaniem Bitcoina. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową nazywaną giełdą kryptowalut i dokonasz zakupu. Na niektórych witrynach, kupowanie BTC jest tak łatwe, jak zamawianie pizzy. Możesz traktować Bitcoina jak inwestycję lub używać go do dokonywania codziennych zakupów w coraz większej liczbie sklepów.

Bitcoin to nie jedyna kryptowaluta na świecie. Od momentu pojawienia się Bitcoina na rynku w 2009 roku, zostało wyprowadzonych tysiące kryptowalut. Większość z nich ma określone specjalistyczne funkcje. Ale tylko garstka jest prawdziwą konkurencją dla zwykłych pieniędzy. W dzisiejszych czasach większość osób, które kupują kryptowaluty, kupują właśnie Bitcoina. Zatem, jeśli wiesz jak kupić Bitcoina, wiesz też jak kupić inne kryptowaluty.

Na całym świecie rządzący krajami uznają Bitcoina i inne kryptowaluty za legalne instrumenty finansowe lub waluty. Od września 2021 roku, El Salvador uznaje Bitcoina za oficjalny środek płatniczy. Inne kraje uważnie się temu przyglądają i zastanawiają się, czy powinny pójść w jego ślady. Gdzie indziej, Bitcoin jest rozpoznawalny i traktowany jako zabezpieczenie – przypomina funkcję, na przykład, akcji korporacyjnych. Mimo że różne kraje szukają różnych sposobów na sformułowanie odpowiedzi dotyczącej rewolucji Bitcoina, można śmiało powiedzieć, że konsumenci i inwestorzy w każdym kraju na świecie domagają się wolności od banków, domów maklerskich, oraz innych instytucji, które wypowiadają się na temat tego, co klienci mogą i czego nie mogą robić z własnymi pieniędzmi.

Badania pokazują, że dużo więcej osób zainwestowałoby w kryptowaluty, gdyby wiedzieli gdzie kupić Bitcoina i jak wykonać transakcję. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli wybierzesz odpowiednią giełdę, to dołączenie do krypto rewolucji jest łatwiejsze i szybsze niż może Ci się wydawać.

Dokonywanie kupna

Jeśli chcesz kupić i sprzedać Bitcoina, to zaczynasz od założenia konta na internetowej giełdzie kryptowalut, jak Kriptomat. Takie strony internetowej podają aktualne ceny kryptowalut i oferują możliwości dokonania kupna.

Jednak tworzenie konta to coś więcej niż wybór nazwy użytkownika i hasła. Najlepsze giełdy będą wymagały od Ciebie weryfikacji tożsamości poprzez dostarczenie kopii dowodu osobistego wydanego przez odpowiedni organ władzy – możliwe, że będą wymagane również inne dokumenty. Regulacje dotyczące identyfikacji klienta są prawnie wymagane przez witryny i aplikacje, które są zgodne z przepisami RODO obecnymi w Unii Europejskiej, dotyczącymi zapobieganiu prania pieniędzy.

Weryfikacja tożsamości to bez dwóch zdań długi i skomplikowany proces na wielu giełdach krypto. Na usprawnionych stronach internetowych, takich jak Kriptomat, która świadczy swoje usługi nie tylko na terenie całej UE, ale również na całym świecie, możesz wykonać ten proces w kilka minut.

Zaczynasz od podania swojego adresu i dołączenia zdjęcia paszportu w wysokiej rozdzielczości (lub, w niektórych krajach, prawa jazdy). Przewodnik poprowadzi Cię przez proces tworzenia i przesyłania selfie – fotografii, która jest zgodna ze zdjęciem w Twoim dowodzie osobistym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana w kilka minut.

Kolejny krok to przelanie środków na Twoje konto, żebyś mógł kupić Bitcoina i inne kryptowaluty. Standardowe opcje obejmują karty kredytowe i debetowe, przelewy bankowe i usługi przelewów gotówkowych, takie jak Neteller i Skrill. Ogólnie rzecz biorąc, karty kredytowe i debetowe to najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób na transfer pieniędzy, ale renomowane giełdy kryptowalut oferują różne opcje.

Gdy wpłata pojawi się na Twoim koncie, możesz dokonać zakupu. W zależności od giełdy są dwie opcje: możesz wyświetlić stronę Bitcoina i nacisnąć „Kup” lub wybrać „Kup” z menu i wybrać BTC z listy kryptowalut.

To wszystko, co jest do zrobienia – teraz jesteś ekspertem w dziedzinie sztuki krypto i posiadasz wiedzę na temat tego, jak kupić Bitcoin (BTC).

Bitcoin sprzedaje się za tysiące euro za jedną monetę, ale nie musisz kupować całej monety. W zależności od minimalnych wymagań dotyczących kupna kryptowaluty na giełdzie, której używasz, możesz kupić Bitcoina o wartości zaledwie 25 lub 30 procent.

Nie zostajesz z fizyczną monetą. Zamiast tego, własność zakupionego przez Ciebie Bitcoina jest przenoszona na Twój adres elektroniczny w sieci blockchain, który pełni funkcję technicznej podstawy Bitcoina. Pewnego dnia możesz podjąć decyzję o zainstalowaniu oprogramowania portfela kryptowalut, który daje Ci dostęp do blockchainu. Jednak większość użytkowników woli korzystać z giełdy powierniczej, takiej jak Kriptomat, która zabezpiecza kryptowalutę i obsługuje złożone transakcje blockchain w Twoim imieniu.

Kriptomat

źródło: materiały Partnera

To, co po kupnie

Jeśli już kupiłeś Bitcoina i jesteś jego dumnym posiadaczem, to możesz użyć monety do robienia zakupów. Możesz wypłacić środki w walucie swojego kraju w bankomacie Bitcoina – na całym świecie można znaleźć ponad 34,000 takich urządzeń. Możesz również przelać swojego Bitcoina na oprocentowane konto oszczędnościowe, dzięki czemu zarobisz znacznie większą prowizję niż może zaproponować konsultant w Twoim lokalnym banku. Ponadto, możesz również po prostu przechowywać Bitcoina i uznać go za długoterminową inwestycję.

Warto jest wiedzieć, że Bitcoin jest znany ze zmienności w cenach, które mogą równie szybko wzrosnąć, co spaść. Bitcoin przynosi znaczne korzyści tym, którzy traktują go jako długoterminową inwestycję. Oto przykład, jak cena Bitcoina wzrosła w ostatnich latach. To ceny zamknięcia z dnia 1 października:

2013 – €112

2014 – €334

2015 – €203

2016 – €526

2017 – €3,741

2018 – €5,647

2019 – €7,112

2020 – €9,224

2021 – €41,733

Nie ma gwarancji, że cena Bitcoina, którego kupiłeś, będzie rosła w tak zastraszająco szybkim tempie, ale w ciągu ostatnich 10 lat (skończonych 28 czerwca 2021 roku), wartość Bitcoina rosła w potęgującym rocznym tempie wzrostu wynoszącym 116,41%. Te liczby znacznie przewyższają złoto (1,82%), Nasdaq (17,77%), oraz Standard $ Poor 500 (12,33%)

Jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby sprzedać Bitcoina, wystarczy, że zwrócisz się o pomoc do wybranej przez Ciebie giełdy kryptowalut i po prostu go sprzedasz w zamian za Twoją lokalną walutę. Potem, możesz wypłacić środki ze swojego konta.

Po co czekać?

Rządy i banki od lat odrzucają Bitcoina i inne kryptowaluty, sądząc, że jest to tymczasowa moda. Może to być pobożnym życzeniem – rząd i instytucje finansowe osiągnęły znaczne zyski z monopolu na handel, pożyczki i inwestycje.

Teraz, gdy kryptowaluta już nie zniknie, instytucje finansowe spieszą się, aby nadrobić zaległości. Jednak to rządy kontrolują Bitcoina. Niektóre z nich rozważają wprowadzenie narodowej, uregulowanej prawnie waluty elektrycznej. Instytucje finansowe spieszą się jak mogą, aby zintegrować kryptowaluty ze swoimi ofertami inwestycyjnymi.

Dzięki łatwym w użyciu platformom giełdowym, takim jak Kriptomat, nie ma powodu, aby stać z boku. Dokonaj niewielkiego zakupu lub dużej inwestycji. Zobaczysz, że jest to łatwiejsze niż mogłeś sobie wyobrazić, a korzyści są naprawdę duże. Możesz być częścią tej wspaniałej rewolucji finansowej naszych czasów.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail