X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najciekawsze podcasty do snu

Odkryj najlepsze podcasty do snu, które pomogą Ci zrelaksować się i poprawić jakość Twojego odpoczynku.

Najciekawsze podcasty do snuźródło: shutterstock.com

reklama


W dzisiejszym, pełnym stresu świecie, w którym gonitwa myśli praktycznie nie ustaje, a miasta nigdy nie śpią, coraz więcej osób boryka się z problemami ze snem. W poszukiwaniu skutecznych metod relaksacji i wyciszenia warto wypróbować podcasty do zasypiania.

Co to są podcasty do snu?

Podcasty do snu to audycje stworzone z myślą o osobach, które mają trudności z zasypianiem. Często zawierają one spokojne opowieści, kojące dźwięki natury, relaksującą muzykę lub prowadzone medytacje. Ich celem jest wprowadzenie słuchacza w stan relaksu i wyciszenia, co ułatwia zasypianie. Oczywiście każdy jest inny i na każdego działa coś innego, dlatego kluczowe jest znalezienie takiego podcastu, który odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Podcast na dobranoc

Podcast na dobranoc /
źródło: spotify.com

Większość dorosłych pamięta, jak wielką przyjemnością było w dzieciństwie słuchanie bajek i baśni czytanych przez rodziców lub dziadków na dobranoc. Podcast na dobranoc udowadnia, że dorosłość nie sprawia, że trzeba rezygnować z tej przyjemności. Bajki dla dorosłych pomagają uspokoić myśli, wyciszyć się i spokojnie zasnąć.

Listen To Sleep – Quiet Bedtime Stories & Meditations

Podcast Listen To Sleep /
źródło: spotify.com

Ciekawych podcastów do snu warto szukać nie tylko wśród polskojęzycznych nagrań. Warto zajrzeć na przykład na kanał Listen To Sleep – Quiet Bedtime Stories & Meditations. To historie dla starszych i młodszych słuchaczy, a także medytacje i inne nagrania relaksacyjne. Wśród nagrań można znaleźć zarówno fragmenty z klasyków światowej literatury, jak i całkiem nowe, autorskie treści.

Guided Sleep Meditation & Sleep Hypnosis from Sleep Cove

Podcast Guided Sleep Meditation & Sleep Hypnosis / źródło: spotify.com

Innym obcojęzycznym podcastem do zasypiania, na który warto zwrócić uwagę, jest Guided Sleep Meditation & Sleep Hypnosis from Sleep Cove. Na kanale można znaleźć nie tylko historie na dobranoc, ale też nagrania relaksacyjne bazujące na metodach stosowanych w hipnoterapii. Dzięki nim można też praktykować wyciszającą medytację przed snem i mindfulness, czyli uważność.

Good Sleep: Positive Affirmations

Podcast Good Sleep: Positive Affirmations / źródło: spotify.com

Afirmacje powtarzane przed snem pozwalają oczyścić umysł z nieprzyjemnych myśli i skierować je na pozytywne obrazy, sprzyjające zasypianiu. Dzięki nim można nie tylko ułatwić sobie zasypianie, ale też pozbyć się strasznych, złych i męczących snów. Oczywiście początkowo przywoływanie dobrych myśli może być trudne, dlatego warto wspomóc się nagraniami, które nakierują myśli na dobre tory. Doskonałym narzędziem do tego jest podcast Good Sleep: Positive Affirmations.

Sleepy Rain

Podcast Sleepy Rain / źródło: spotify.com

Dla wielu osób bardzo kojącym doświadczeniem jest słuchanie odgłosów padającego deszczu. Charakterystyczny, monotonny szum doskonale uspokaja, a do tego zagłusza inne, bardziej rozpraszające dźwięki otoczenia. Nagrania z kanału Sleepy Rain pozwalają codziennie słuchać deszczu, nawet gdy na niebie nie ma ani jednej chmurki. Każde nagranie to dźwięki o innej intensywności, więc spośród wielu z nich bez trudu można znaleźć takie, które zapewnią najbardziej spokojny i regenerujący sen.

Sleepy Noises

Podcast Sleepy Noises / źródło: spotify.com

W poszukiwaniu nagrań z dźwiękami, które pomagają w zasypianiu, warto sięgnąć po podcast analogiczny do tego z odgłosami padającego deszczu, czyli Sleepy Noises. Na słuchaczy czekają wielogodzinne, starannie przygotowane nagrania z dźwiękami natury oraz białym i różowym szumem. To kilkadziesiąt propozycji różnych nagrań, które wspierają zasypianie, a także medytację.

Wyciszające bajki do snu

Podcast Wyciszające bajki do snu / źródło: spotify.com

Trudności w zasypianiu to problem, który może dotyczyć każdego bez względu na wiek. Wśród podcastów do zasypiania bez trudu można znaleźć nie tylko nagrania dla dorosłych, ale i liczne kanały dla dzieci. Jednym z najlepszych jest podcast Wyciszające bajki do snu z pięknymi bajkami, opowiadanymi spokojnymi głosami lektorów w towarzystwie uspokajających dźwięków.

Czy warto słuchać podcastów do snu?

Podcasty relaksacyjne obniżają poziom stresu oraz pomagają wyciszyć ciało i umysł. Regularne słuchanie tego typu nagrań przed snem może pomóc w wypracowaniu zdrowych nawyków snu, choćby takich jak rezygnacja z korzystania z urządzeń elektronicznych przed zaśnięciem, które mogą negatywnie wpływać na produkcję melatoniny. Oprócz opisanych wyżej podcastów można sięgnąć między innymi po podcasty PodPoduchy, Sen, czy też obcojęzyczne kanały takie jak Sleepy Stories, Sleep Magic, Sleep Wave, Sleep and Sorcery oraz Down To Sleep.

Mając odpowiedni dla siebie podcast do snu, wystarczy tylko zadbać o odpowiednie warunki sprzyjające zasypianiu i oddać się kojącym dźwiękom nagrań.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail