X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

“Lubię to” nie do głosowań

“Lubię to” nie do głosowańProjekt „Mała Scena na Centralnym” zrealizowany przez agencję K2 dla polskiego oddziału IKEA został zaakceptowany w konkursie Facebook Studio.

reklama


Regulamin Facebooka dotyczący zasad prowadzenia kampanii promocyjnych zawiera obecnie zapis, w świetle którego nie wolno używać żadnego z facebookowych narzędzi, takich jak choćby przycisk „Lubię to”, do przeprowadzania głosowań (pkt 5). To oznacza, że marka prowadząca kampanię, nie będzie mogła uzależnić choćby nazwy wprowadzanego produktu od wyników głosowania opartych o ilość kliknięć w „Lubię to”. Co więcej, “polubienie” strony nie może być warunkiem przystąpienia do jakiegokolwiek konkursu.

To jednak nie wszystkie zmiany. Liberalizacji uległy przepisy mówiące o tym, co wolno promować na portalu. Usunięto zakazy reklamowania promocji na wyroby alkoholowe, gry hazardowe, benzynę i… pieczywo. Ten ostatni, dosyć zaskakujący, zakaz spowodowany był przede wszystkim regulacjami w niektórych stanach w USA, które zakazywały wprowadzania zniżek na tego typu produkty.

Jednocześnie, wyraźnie zaznaczono, że to na przeprowadzających kampanie leży zapewnienie przestrzegania tych zapisów, co można odczytywać jako brak jakiejkolwiek kontroli o charakterze prewencyjnym. Najpewniej nawet naruszająca regulamin kampania będzie się utrzymywała na portalu tak długo, jak długo złamania regulaminu nie zgłosi żaden użytkownik.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail