X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czas na społeczność bez cenzury? Anonymous budują własny portal – anonPlus

Czas na społeczność bez cenzury? Anonymous budują własny portal – anonPlus

reklama


Przyczyny usunięcia kont nie są znane, jednak Google zapowiedział blokowanie profili osób posługujących się pseudonimami lub fałszywymi danymi – być może to było przyczyną faktu, że Anonymous stracili swoje konta.

Szczegóły na temat projektu są skąpe. Obecnie AnonPlus.com jest stroną zapowiadającą, nie oferującą żadnych funkcji – zawiera jedynie komunikat wyjaśniający motywy projektu. Zapraszamy do rewolucji – czytamy na www.anonplus.comnowa sieć społeczna w której nie ma strachu… cenzury… awarii sieci – celem jest więc prawdopodobnie stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł powiedzieć, co chce. Nad serwisem pracuje obecnie 18 deweloperów.

Kolejny komunikat na stronie wyjaśnia, że projekt jest dla wszystkich ludzi, nie tylko anonimowych, dodając, że strona ruszy wkrótce, choć nie stanie się to z dnia na dzień. Rozwijające się forum, na którym omawiane są nowe pomysły, pokazuje, że projekt rzeczywiście znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Może on jednak wywołać debatę na temat ograniczeń władzy, kontroli i własności w portalach społecznościowych.

Nieco podobny projekt – Diaspora – mający na celu stworzenie otwartych sieci społecznych, był odpowiedzią na Facebooka. Po uruchomieniu pod koniec 2010 roku nie ma jednak żadnych istotnych informacji o projekcie. Pytanie, jak będzie tym razem?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail