X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google zadba o bezpieczeństwo zdjęć: wszystkie zdjęcia z telefonu od razu na serwerze Google

Google zadba o bezpieczeństwo zdjęć: wszystkie zdjęcia z telefonu od razu na serwerze Google

reklama


Facebook przekroczy w najbliższym czasie liczbę 100 miliardów zdjęć wrzuconych do serwisu – czyni go to największym na świecie serwisem służącym do udostępniania zdjęć. Co na to Google? Obecnie działa 100 milionów urządzeń z Androidem, których codziennie przybywa o pół miliona. Są to potencjalni odbiorcy nowej aplikacji Google do obsługi Plusa, mającej, między innymi, wbudowaną funkcję automatycznego wysyłania zrobionych zdjęć do portalu. Zdjęcia na początku dostępne są tylko dla właściciela konta, który następnie może podzielić się nimi w swoich Kręgach.

Wszystkie zdjęcia zrobione telefonem znajdują się od razu na serwerze Google, więc w przypadku uszkodzenia karty pamięci można je odzyskać w łatwy sposób. Możemy też przejrzeć na komputerze zebrane w portalu zdjęcia i wybrać te, które udostępnimy znajomym. Na liczbę zdjęć nie ma limitu.

Platformą do dzielenia się zdjęciami jest Picasa. Google+ znosi limity – użytkownicy mają możliwość wgrywania nieograniczonej liczby zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 2048 x 2048 pikseli oraz filmów, trwających do 15 minut.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail