X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rozrywka w Google+ sposobem na Facebooka?

Rozrywka w Google+ sposobem na Facebooka?

reklama


Konkurencja w “branży” mediów społecznościowych nabiera kolorów. Jak pisaliśmy w niedawnym artykule, Google+ co chwilę wprowadza do swojej oferty jakieś nowinki. Ostatnią był nowy, alternatywny sposób wysyłania zaproszeń do serwisu przy pomocy generatora unikalnych linków, w które mogą kliknąć osoby, które chcemy zaprosić. Jak do tej pory, zaproszenia mogły być wysyłane tylko mailem, co niejako dodawało portalowi elitarności. Jednak, jak widać, twórcom zależy na jak największej liczbie użytkowników, więc uprościli nieco sposób zapraszania znajomych. Kolejnym krokiem naprzód ma być bogata oferta gier online.

Wszystkie dotychczasowe funkcje portalu to wciąż za mało dla jego twórców. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu portalu Google+, w najbliższych dniach w pasku szybkiego dostępu, zaraz obok symboli strony głównej, zdjęć, kręgów i profilu pojawi się ikona włączająca aplet z grami. Google+ startuje z pokaźną listą aplikacji wydanych przez znanych producentów, takich jak Zynga, Rovio i Wooga. Lista dostępnych gier ma oczywiście stale rosnąć.

Co nowego?

Na pierwszy rzut oka oferta gier w Google+ nie różni się specjalnie od tej na przykład z Facebooka. Gracze będą mogli bez ograniczeń dzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi i porównywać wyniki. Jednak w tym wypadku twórcy wykazali się większa przenikliwością. Przede wszystkim aplet gier dostępny jest po jednym kliknięciu i wszystkie aplikacje zgromadzone są w jednym miejscu. Google+ wychodzi również naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy niekoniecznie są zainteresowani tego typu rozrywką.

Użytkownicy będą mogli dowolnie zarządzać powiadomieniami – można je wyłączyć, ponadto nie będą one udostępniane użytkownikom, którzy nie używają aplikacji. To poważny argument na korzyść Google+, bowiem użytkownicy Facebooka niejednokrotnie skarżyli się na “spamowanie” niezliczonymi powiadomieniami związanymi z używaniem gier przez swoich znajomych.

Kiedy funkcja będzie dostępna?

Wszyscy, którzy zniecierpliwieni czekają na udostępnienie gier muszą jeszcze trochę poczekać. Oficjalna informacja o wprowadzaniu nowej funkcji serwisu pojawiła się 11 sierpnia, zatem pozostaje na bieżąco śledzić zmiany w Google+. Opcja ma być sukcesywnie udostępniana kolejnym użytkownikom, jako że portal jest wciąż w fazie testów wszelkie zmiany muszą postępować stopniowo. Kto wie, być może przy najbliższym logowaniu będzie na nas czekać miła niespodzianka. Na blogu pojawiła się też notka, którą dobrze znamy z naszych dotychczasowych doświadczeń z Google+, mianowicie prośba o feedback dotyczący nowych funkcji.

Współpraca z Google+?

To nie koniec nowości. Projekt Google+ Games daje pole do popisu nie tylko dla firm, które chcą promować swoje przedsiębiorstwa za pomocą flashowych aplikacji. Twórcy serwisu zapraszają do współpracy także samych twórców gier zainteresowanych dodaniem swoich aplikacji do bazy portalu. Informacja na ten temat pojawiła się w innym poście na oficjalnym blogu Google+.

Jak widzimy, twórcy Google+ robią wszystko, żeby przyciągnąć nowych użytkowników. Jesteśmy świadkami bardzo ciekawego zjawiska jakim jest konkurencja w mediach społecznościowych. Więcej na temat nowej funkcji serwisu Google+ przeczytamy tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail