X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najnowsza gra Zyngi bije rekordy

Najnowsza gra Zyngi bije rekordy

reklama


CastleVille miała swoją premierę równo tydzień temu, 15 listopada. Grający budują w niej swoje imperia, poczynając od rozbudowy zamku, później anektując kolejne połacie okalających zamek terenów. Osadzona jest oczywiście w średniowiecznych realiach. Gra opisywana jest jako połączenie zawierające elementy ze wszystkich dotychczasowych z serii „Ville”: CityVille, FarmVille i FrontierVille.

O sile marki jaką jest Zynga świadczy fakt, że gra już w ciągu tych kilku dni na rynku zdążyła stać się hitem i to większym niż wszystkie dotychczasowe gry wypuszczone przez niemiecką firmę! 6 dni wystarczyło na zdobycie 5 milionów użytkowników (daily active users). Dla porównania, w takim samym odstępie czasu CityVille odnotowało 3,2 mln, FarmVille – 2,7 mln, a FrontierVille 2,6 mln użytkowników.

Danych podanych przez firmę nie potwierdzaj wprawdzie statystyki ze strony AppData, gdzie naliczono „tylko” 2,7 mln graczy, ale przedstawiciele spółki zapewniają, że są w posiadaniu bardziej wiarygodnych i aktualnych danych.

Tak doskonały wynik najnowszej gry to z pewnością dobry znak przed planowaną ofertą publiczną firmy i wyraźny sygnał dla inwestorów. Wyniki finansowe za III kwartał mijającego roku, ujawnione przez Zyngę kilkanaście dni temu, potwierdzają dobrą kondycję przedsiębiorstwa, stąd można oczekiwać gorącej sesji na Wall Street w dniu debiutu akcji spółki. Jej wartość szacuje się obecnie na 15-20 mln dolarów. W gry wypuszczone na rynek przez firmę obecnie ok. 227 milionów internautów w skali miesiąca.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail