X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zdetronizował NK!

Facebook zdetronizował NK!

reklama


Wyniki badania za wrzesień przyniosły to, co wieszczono już od dawna, czyli zmianę lidera w kategorii „Społeczności”. Zaciekle goniący od dłuższego czasu Facebook w końcu dopiął swego i zastąpił, utrzymującą się od niepamiętnych czasów na szczycie, NK.pl .

Różnica między obydwoma serwisami w sierpniu wynosiła ledwie 15 tys. użytkowników (real users) na korzyść NK. We wrześniu Facebook zdołał wyprzedzić największego rywala już o prawie 100 tysięcy. Żeby było jeszcze ciekawiej, zmiana nie nastąpiła dzięki znacznemu powiększeniu grona użytkowników „fejsa”, a wręcz przeciwnie – stracił on w porównaniu do poprzedniego zestawienia ponad 450 tys. użytkowników (obecnie 11,7 mln), tyle że NK straciła jeszcze więcej, bo grubo ponad 0,5 mln użytkowników! Te straty wiążą się jednocześnie, rzecz jasna, ze spadkiem zasięgu obydwu portali.

Spośród innych serwisów stracił też znajdujący się na 11. pozycji GoldenLine. We wrześniu naliczono mu 2,04 mln real users, podczas gdy jeszcze miesiąc temu było to niema równo 200 tys. więcej. Straciło też Grono.net (13. miejsce), zyskał za to Twitter i to zarówno w samym rankingu (awans z 19. na 18. Miejsce), jak i pod względem liczby użytkowników (o prawie 140 tys.). Obecnie z tego ostatniego korzysta niemal 1,2 mln polskich internautów.

fot.: Megapanel PBI/Gemius

W innej kategorii mocno powiązanej z Internetem, czyli „e-commerce” niezagrożona jest cały czas pozycja Allegro (11,2 mln użytkowników), za którą plasuje się Groupon (3,7 mln) oraz porównywarka cenowa Nokaut.pl (2,6 mln). Ta trójka od dłuższego czasu znajduje się na szczycie i to dokładnie w takiej kolejności. Trzeba tu jednak odnotować, że Groupon miewał już lepsze czasy, bowiem chociażby w kwietniu korzystało z niego 4,7 mln użytkowników.

Inne serwisy oferujące zakupy grupowe, które znalazły się w zestawieniu to Gruper (8.), MyDeal (19.) i Citeam (20.).

Pełne wyniki Megapanelu za wrzesień można ściągnąć ze strony Gemius.pl .

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail