X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ochrona prywatności na Facebooku zgodna z prawem, ale wymaga ulepszeń

Ochrona prywatności na Facebooku zgodna z prawem, ale wymaga ulepszeń

reklama


Kilka tygodni temu informowaliśmy o postępowaniu wszczętym przez Irlandzkiego Komisarza ds. Ochrony Danych Osobowych (DPC) w sprawie przechowywania przez Facebooka danych, które zostały usunięte przez użytkowników. Sprawę zgłosiła grupa austriackich studentów.

Łącznie audyt w dublińskiej siedzibie Facebooka zajął trzy miesiące i jak głosi oświadczenie wystosowane przez serwis, wykazał, że przestrzegane są unijne dyrektywy i przepisy prawa irlandzkiego. Aby tak się stało, Facebook musiał jednak wprowadzić kilka zmian w ustawieniach prywatności. Nie podważono legalności takich funkcji jak reklamy targetowane w oparciu o dane użytkowników, zaproszenia wysyłane pocztą elektroniczną, a także sposoby w jaki twórcy aplikacji wykorzystują dane użytkowników.

Jednocześnie, przeprowadzający kontrolę Komisarz w raporcie uwzględnił szereg rekomendacji dla Facebooka, mających na celu polepszenie ochrony prywatności użytkowników, jak również zwiększenie ich wiedzy w tym obszarze. Jak twierdzi jeden z pracowników serwisu, Facebook zgodził się na ich wprowadzenie, w niektórych przypadkach proponując możliwe do przyjęcia alternatywne rozwiązania. Najważniejsze z nich to m.in. rozszerzenie zakresu danych, które użytkownicy mogą trwale usunąć, rozpowszechnienie informacji o działaniu funkcji automatycznego rozpoznawania twarzy, o sposobie wykorzystania danych przy targetowaniu reklam sponsorowanych, skrócenie okresu przechowywania przez serwis danych, które zostały usunięte przez użytkownika. Łącznie w nadchodzącym roku wdrożonych ma zostać ponad 40 zmian. Ze wszystkimi można zapoznać się w raporcie.

Przypomnijmy, że międzynarodowa siedziba Facebooka w Dublinie obsługuje użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednakże również obywatele tych państw powinni być spokojni o to czy portal będzie należycie przestrzegał przepisów chroniących dane osobowe, bowiem niedawno zawarta została ugoda między Facebookiem a Federalną Komisją Handlu (FTC), na mocy której zwiększone zostaną obowiązki informacyjne serwisu wobec użytkowników. Dodatkowo, regularnie przeprowadzane będą audyty badające działania serwisu pod kątem ich zgodności z prawem.

  • Adelia Fitri

    nagapoker The you have is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing…

  • Adelia Fitri

    game poker I really appreciate the kind of topics post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!

  • Adelia Fitri

    game poker This is a very good post. Just wonderful. Truly, I am amazed at what informative things you’ve told us today

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail