X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ochrona prywatności na Facebooku zgodna z prawem, ale wymaga ulepszeń

Ochrona prywatności na Facebooku zgodna z prawem, ale wymaga ulepszeń

reklama


Kilka tygodni temu informowaliśmy o postępowaniu wszczętym przez Irlandzkiego Komisarza ds. Ochrony Danych Osobowych (DPC) w sprawie przechowywania przez Facebooka danych, które zostały usunięte przez użytkowników. Sprawę zgłosiła grupa austriackich studentów.

Łącznie audyt w dublińskiej siedzibie Facebooka zajął trzy miesiące i jak głosi oświadczenie wystosowane przez serwis, wykazał, że przestrzegane są unijne dyrektywy i przepisy prawa irlandzkiego. Aby tak się stało, Facebook musiał jednak wprowadzić kilka zmian w ustawieniach prywatności. Nie podważono legalności takich funkcji jak reklamy targetowane w oparciu o dane użytkowników, zaproszenia wysyłane pocztą elektroniczną, a także sposoby w jaki twórcy aplikacji wykorzystują dane użytkowników.

Jednocześnie, przeprowadzający kontrolę Komisarz w raporcie uwzględnił szereg rekomendacji dla Facebooka, mających na celu polepszenie ochrony prywatności użytkowników, jak również zwiększenie ich wiedzy w tym obszarze. Jak twierdzi jeden z pracowników serwisu, Facebook zgodził się na ich wprowadzenie, w niektórych przypadkach proponując możliwe do przyjęcia alternatywne rozwiązania. Najważniejsze z nich to m.in. rozszerzenie zakresu danych, które użytkownicy mogą trwale usunąć, rozpowszechnienie informacji o działaniu funkcji automatycznego rozpoznawania twarzy, o sposobie wykorzystania danych przy targetowaniu reklam sponsorowanych, skrócenie okresu przechowywania przez serwis danych, które zostały usunięte przez użytkownika. Łącznie w nadchodzącym roku wdrożonych ma zostać ponad 40 zmian. Ze wszystkimi można zapoznać się w raporcie.

Przypomnijmy, że międzynarodowa siedziba Facebooka w Dublinie obsługuje użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednakże również obywatele tych państw powinni być spokojni o to czy portal będzie należycie przestrzegał przepisów chroniących dane osobowe, bowiem niedawno zawarta została ugoda między Facebookiem a Federalną Komisją Handlu (FTC), na mocy której zwiększone zostaną obowiązki informacyjne serwisu wobec użytkowników. Dodatkowo, regularnie przeprowadzane będą audyty badające działania serwisu pod kątem ich zgodności z prawem.

  • Adelia Fitri

    nagapoker The you have is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing…

  • Adelia Fitri

    game poker I really appreciate the kind of topics post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!

  • Adelia Fitri

    game poker This is a very good post. Just wonderful. Truly, I am amazed at what informative things you’ve told us today

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail