X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wkrótce uzupełni „Oś czasu” o dział „Aplikacje”

Facebook wkrótce uzupełni „Oś czasu” o dział „Aplikacje”

reklama


Dzięki współpracy Facebooka z takimi serwisami jak Spotify, Netflix czy Kobo każdy facebookowicz posiadający konta w którymś z powyższych portali miał otrzymać możliwość zintegrowania ich ze swoim profilem. Wówczas jego znajomi w dziale „Aplikacje” mogliby zobaczyć czego aktualnie słucha, jaką książkę przeczytał w ostatnim czasie czy też który film ostatnio obejrzał. To wszystko dzięki aplikacjom typu Open Graph. Jak dotąd „Oś czasu” pozostawała uboższa o ten właśnie dział, ale okazuje się, że faza testów wkracza w decydującą fazę i w najbliższym czasie należy się spodziewać uruchomienia tej funkcji.

Serwis VentureBeat dowiedział się od jednego z przedstawicieli Facebooka, że należy się tego spodziewać w ciągu najbliższych tygodni. Działanie „Aplikacji” można zaobserwować na przykładzie już funkcjonujących na Facebooku: Washington Post Social Readera czy The Guardian. Są to aplikacje tworzone przez deweloperów, które informują o aktywności facebookowicza podjętej teoretycznie poza serwisem. Teoretycznie, bowiem akurat obydwie wyżej wymienione działają w ten sposób, że czytanie artykułów publikowanych na tych portalach odbywa się bezpośrednio z poziomu Facebooka. W każdym bądź razie jeśli z nich korzystamy, Facebook informuje o tym zarówno na naszym profilu, jak i w Aktualnościach oraz w Tickerze. Tak właśnie działać będą również aplikacje muzyczne czy filmowe. Wkrótce natomiast, jak już zaznaczono, pojawią się również na „Osi czasu” jako osobny dział. Oczywiście każdy użytkownik sam będzie mógł wybrać jakie aplikacje mają się w nim wyświetlać.

To nie koniec nowości. W przypadku aplikacji muzycznych Facebook testuje funkcję „Listen With”. Umożliwia ona odsłuchanie utworu, którego aktualnie słuchają nasi znajomi dzięki kliknięciu w odpowiedni przycisk. Wystarczy, że w kolumnie czatu najedziemy kursorem na odpowiednią osobę, przy której nazwisku wyświetli się charakterystyczny symbol „nutki”, a wówczas otworzy się okienko z dokładną informacją co do słuchanego aktualnie utworu oraz właśnie z przyciskiem „Listen with”. Odsłuchanie utworu odbywać się będzie za pośrednictwem tej samej aplikacji, z której korzysta znajomy.

fot.: TheNextWeb.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail