X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 najważniejszych powodów zrywania kontaktu z marką

10 najważniejszych powodów zrywania kontaktu z marką

reklama


Subskrypcje i śledzenie profili firmowych w mediach społecznościowych pozwala nam być “na bieżąco”. Odpowiednio prowadzona komunikacja z konsumentami, przynosi zatem korzyść zarówno markom, jak i tym, do których komunikacja jest skierowana. Ale tylko pod warunkiem, że pamiętamy o prostej zasadzie: “Co za dużo, to nie zdrowo!”.

Za często, za dużo i nieciekawie

Jak pokazuje infografika opublikowana na blogu Getsatisfaction.com, jest przynajmniej dziesięć powodów, by zrezygnować ze śledzenia danej marki na Facebooku. 44% badanych “nie lubi” tych firm, które publikują za często, 43% denerwuje zbyt duża ilość postów reklamowych, a 38% zrywa kontakt z marką w sieci, gdy treści publikowane na fanpage’u są nieaktualne, powtarzają się lub są po prostu nudne.  W przypadku Twittera 52% respondentów za najbardziej irytujące działanie marek w serwisie społecznościowym uznało wielokrotne publikowanie tych samych lub nieciekawych treści. Drugim najczęstszym powodem rezygnacji ze śledzenia marki na Twitterze jest, podobnie jak na Facebooku, przeładowanie postów materiałami reklamowymi. Natomiast 39% uczestników badania nie lubi, gdy firma publikuje na mikroblogach zbyt często.

Z największą łatwością przychodzi nam rezygnowanie z maili reklamowych (91%). Robimy to w zasadzie z tych samych powodów, co w przypadku mediów społecznościowych, kiedy czujemy, że firma, której udostępniliśmy nasz adres, zaczyna zasypywać nas spamem.

Infografika. Dlaczego zrywamy kontakt z marką w sieci. Fot.: Getsatisfaction.com

 

  • Czyli można rzec – nihil nivi. Taka ogólna. podstawowa marketingowo-komunikacyjna netykieta dla firm w mediach społecznościowych. Fakt faktem jest to wałkowane cały czas. Ale warto to robić, bo wiele firm w dalszym ciągu się tego nie stosuje, bo wiele firm w dalszym ciągu nie czuje duszy, kwintesencji mediów społecznościowych.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail