X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Mashable trafi pod skrzydła CNN?

Mashable trafi pod skrzydła CNN?

Informację ujawnił Felix Salmon z Reutersa. Jego zdaniem do potwierdzenia transakcji ma dojść dzisiaj. Brian Stelter z New York Timesa potwierdza, że rozmowy są na „bardzo zaawansowanym” etapie, ale do osiągnięcie porozumienia w tym tygodniu jest mało prawdopodobne.

To nie pierwszy raz, gdy CNN przejmuje serwis związany z technologiami. W sierpniu zeszłego roku za ok. 20-25 mln dolarów potentat medialny kupił prawa do wydawania magazynu Zite, adresowanego do użytkowników iPadów.

Plany CNN wpisują się zresztą w zauważalny ostatnio na rynku trend przejęć serwisów branżowych. Dość wymienić TechCrunch (którego przejął AOL) i ReadWriteWeb (SAY Media). Oczywiście skala transakcji w przypadku Mashable byłaby nieporównywalna, skoro mówi się o kwocie 200 milionów dolarów. Co ciekawe, swego czasu mówiło się, że to AOL jest zainteresowany kupnem Mashable.

Mashable założył w 2005 roku Szkot Pete Cashmore, obecny CEO spółki. Początkowo siedziba redakcji znajdowała się w Aberdeen, ale wraz z rozwojem portalu przeniesiona została za ocean. Obecnie siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Blog generuje obecnie około 20 milionów unikalnych użytkowników w skali miesiąca, na różnej maści serwisach społecznościowych obserwuje go około 4 milionów internautów.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail