X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mashable trafi pod skrzydła CNN?

Mashable trafi pod skrzydła CNN?

reklama


Informację ujawnił Felix Salmon z Reutersa. Jego zdaniem do potwierdzenia transakcji ma dojść dzisiaj. Brian Stelter z New York Timesa potwierdza, że rozmowy są na „bardzo zaawansowanym” etapie, ale do osiągnięcie porozumienia w tym tygodniu jest mało prawdopodobne.

To nie pierwszy raz, gdy CNN przejmuje serwis związany z technologiami. W sierpniu zeszłego roku za ok. 20-25 mln dolarów potentat medialny kupił prawa do wydawania magazynu Zite, adresowanego do użytkowników iPadów.

Plany CNN wpisują się zresztą w zauważalny ostatnio na rynku trend przejęć serwisów branżowych. Dość wymienić TechCrunch (którego przejął AOL) i ReadWriteWeb (SAY Media). Oczywiście skala transakcji w przypadku Mashable byłaby nieporównywalna, skoro mówi się o kwocie 200 milionów dolarów. Co ciekawe, swego czasu mówiło się, że to AOL jest zainteresowany kupnem Mashable.

Mashable założył w 2005 roku Szkot Pete Cashmore, obecny CEO spółki. Początkowo siedziba redakcji znajdowała się w Aberdeen, ale wraz z rozwojem portalu przeniesiona została za ocean. Obecnie siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Blog generuje obecnie około 20 milionów unikalnych użytkowników w skali miesiąca, na różnej maści serwisach społecznościowych obserwuje go około 4 milionów internautów.

http://www.youtube.com/watch?v=ajowmrii9RQ

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail