X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nadchodzą zmiany w Megapanelu. Czy zweryfikują obraz polskiego internetu?

Nadchodzą zmiany w Megapanelu. Czy zweryfikują obraz polskiego internetu?

reklama


Jak informuje Rada Badania Megapanel PBI/Gemius, w skład której wchodzi obecnie dziewięciu przedstawicieli rynku interaktywnego w Polsce oraz Polskie Badania Internetu (PBI) i firma Gemius, podjęto decyzję o zmianach realizacji badania i raportowania wyników. Podczas ostatniego posiedzenia – przeprowadzonego w nowym, poszerzonym o pięciu nowych wspólników PBI gronie – przyjęto uchwały dotyczące rozwoju Megapanelu i prezentacji wyników badania internetu w Polsce.

Członkowie Rady Badania zdecydowali o powierzeniu wszystkich decyzji dotyczących tworzenia nowych kategorii oraz kategoryzacji witryn, serwisów i aplikacji firmie badawczej. Gemius będzie pełnił zatem rolę niezależnego arbitra kategoryzacji. Przypomnijmy, że obecnie w Megapanelu każdą stronę lub serwis przydzielono do jednej z dziewiętnastu kategorii tematycznych.

W efekcie jednej z pierwszych decyzji Gemius – w najbliższych wynikach Megapanelu PBI/Gemius w dziale „Rozrywka” pojawi się kategoria „Gadżety na komórki”.

Dodatkowo, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br. zostanie wprowadzona zmiana, na którą rynek czeka od dawna: zrównane zostaną kryteria pomiaru liczby użytkowników aplikacji i witryn. Oba typy badanych podmiotów zostaną umieszczone w jednej zakładce w programie gemiusExplorer. Taki sposób prezentacji wyników pozwoli na równoprawne traktowanie wydawców, którzy posiadają w swoich zasobach aplikacje. Ujednolicone zostaną również wskaźniki, co pozwoli na swobodniejsze porównywanie witryn i aplikacji.

– Są to największe zmiany w Megapanelu od ponad dwóch lat. Na ich wprowadzenie zdecydowaliśmy się w rozszerzonym, reprezentującym znaczną cześć rynku, gronie wspólników PBI. Od listopada pracujemy w składzie dziewięciu udziałowców. Te zmiany to pierwsze, ale nie ostatnie nowości w badaniu. W najbliższym czasie będzie ich więcej – mówi Andrzej Garapich, prezes zarządu Polskie Badania Internetu.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail