X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

W USA już połowa telefonów komórkowych to smartfony, w Polsce – około 25%

W USA już połowa telefonów komórkowych to smartfony, w Polsce – około 25%

reklama


Najnowsze dane dotyczące rynku telefonów komórkowych w USA udostępniła firma badawcza Nielsen. W ich świetle w lutym odsetek smartfonów w całkowitej liczbie telefonów komórkowych, z których korzystają Amerykanie wynosił już 49,7%, podczas gdy 12 miesięcy wcześniej wynosił 36%. Co więcej, na przestrzeni grudnia, stycznia i lutego smartfony stanowiły już 2/3 ogólnej liczby kupowanych telefonów.

Penetracja smartfonów na rynku amerykańskim / fot.: Nielsen.com

Najpopularniejszym systemem operacyjnym pozostaje Android (48%), przed iOS oraz BlackBerry, ale w ostatnich 3-ech miesiącach badania coraz chętniej sięgano po iPhone’a. Popularność urządzeń z Androidem utrzymywała się na stałym poziomie, mniej chętnie kupowano natomiast smartfony BlackBerry kanadyjskiej firmy Research in Motion.

Podział rynku systemów operacyjnych w smartfonach w Stanach Zjednoczonych / fot.: Nielsen.com

A jak jest na naszym rynku? Biorąc pod uwagę dane z różnych źródeł, można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że penetracja smartfonów wynosi nie więcej niż 30%. Natalia Hatalska na swoim blogu powołuje się na dane GFK Polonia, z których wynika że penetracja smartfonów w 2011 roku wyniosła 27,1%. Nieco niższy wynik (26%) podaje Nielsen, a w świetle statystyk na stronie Our Mobile Planet to około 24%.

Jeszcze wyższą penetracją niż w USA smartfony mogą się pochwalić chociażby w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, gdzie ten odsetek przekroczył poziom 50% już jakiś czas temu. Takie dane podaje comScore.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail