X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znamy już datę pierwszej oferty publicznej Facebooka!

Znamy już datę pierwszej oferty publicznej Facebooka!

reklama


Inwestorzy z pewnością od dawna zacierają ręce na myśl o pierwszej ofercie publicznej Facebooka, a wraz z ujawnianiem kolejnych informacji ich apetyt staje się jeszcze większy.

Cały proces upublicznienia spółki rozpoczął się w lutym wraz ze złożeniem dokumentów (m.in. prospektu emisyjnego) do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jakiś czas później poznaliśmy listę banków, które będą gwarantami emisji. Wśród ponad trzydziestu najważniejszą rolę odegra Morgan Stanley. Z kolei 2 tygodnie temu potwierdzono, że obrót akcjami będzie się dokonywał na pozagiełdowym rynku regulowanym NASDAQ.

Wszystko wskazuje na to, że znamy również datę pierwszej oferty publicznej. Zgodnie z przypuszczeniami ma ona ruszyć w trzecim tygodniu maja, a ściślej rzecz biorąc w czwartek 17 maja. Oczywiście jest to uzależnione od uzyskania zezwolenia SEC.

Przypomnijmy, że zdaniem niektórych analityków rynek wyceni Facebooka na 100 miliardów dolarów, a na emisji walorów giełdowych powinna uzyskać 5, a nawet 10 mld.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail