X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Upadłość Sky Club zaskoczeniem? Nie dla internautów

Upadłość Sky Club zaskoczeniem? Nie dla internautów

reklama


Touroperator Sky Club, który organizował wyjazdy pod własną marką oraz pod marką „Triada”, wniosek o upadłość do Sądu Rejonowego w Warszawie złożył przedwczoraj. Od chwili ujawnienia tej informacji w mediach tysiące turystów przebywających za granicą musiało zacząć oswajać się z myślą, że ich wycieczki zostaną niespodziewanie przerwane. Doliczmy do tego tych, którzy zdążyli już wykupić wycieczki, ale dopiero oczekiwali na wylot z kraju. Czy można było przewidzieć upadłość przedsiębiorstwa? Raport Brand 24 przekonuje, że tak!

Autor raportu Michał Sadowski prześledził dyskusje związane z markami Sky Club i Triada w różnych źródłach. Jak łatwo się domyślić, najczęściej opinie na temat jakości usług wyrażano na Facebooku.

Niepokojące informacje internautów zaczęły pojawiać się w Sieci już na prawie 2 miesiące przed upadłością. Wycofanie z oferty hotelu o wysokim standardzie i zastąpienie go takim, który oferuje usługi na znacznie niższym poziomie, odwoływanie czarterów i opóźnienia w zwrocie pieniędzy – tego typu zarzuty w stosunku do firmy podnosili internauci. W czerwcu pojawiła się informacja o tym, że Sky Club nie płaci swoim kontrahentom, a zaległości sięgają nawet 1,5 mln Euro. Ostatnie 2 tygodnie przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości to już fala oburzenia na usługi świadczone przez touroperatora.

Jak wynika z raportu, to co najbardziej symptomatyczne to odsetek negatywnych opinii we wszystkich dyskusjach dotyczących Sky Clubu na przestrzeni miesiąca poprzedzającego wniosek o upadłość. Wyniósł on aż 93%! Narzekania na touroperatorów są dosyć powszechne, ale często mogą ginąć w morzu pozytywnych opinii. Dla porównania, w tym samym okresie biuro Rainbow Tours cieszyło się pozytywną opinią aż u 86% internautów dyskutujących na temat marki.

Analiza została przygotowana w oparciu o dane zebrane przez narzędzie monitoringu Internet Brand24 oraz przetworzone ręcznie przez człowieka. Dane zebrano w okresie 1 maj 2012 – 5 lipca 2012.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail