X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

900% wzrost zaangażowania – to możliwe

900% wzrost zaangażowania – to możliweZaangażowanie w działania marketingowe może być naprawdę pokaźne. / fot. Syntopia/CC/Flickr

reklama


W III kwartale 2012 roku wciąż rosły nakłady na marketing wyszukiwarkowy na najważniejszych rynkach (USA, Wielka Brytania, Niemcy). Najwyższy wzrost w stosunku rocznym zanotowano w Wielkiej Brytanii (36%). Wyłącznie w USA zwiększył się natomiast współczynnik wzrostu z inwestycji (ROI) w porównaniu do III kwartału 2011 r. Tyle szczęścia nie mieli marketerzy w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

fot. Adobe Digital Index

Na rynku SEM zauważalna jest również rosnąca rola mobilnego internetu. Dzięki temu na rynku amerykańskim Google zwiększył swój udział w rynku SEM kosztem Yahoo i jego wyszukiwarki Bing.

fot. Adobe Digital Index

Jednakże to Yahoo zarabia na swoich reklamach więcej niż przed rokiem, bowiem CPC wzrósł o 6% w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. W przypadku Google ten wskaźnik zmalał o 10%. To również efekt rozwoju rynku mobilnego (na którym przewaga Google nad Yahoo jest jeszcze większa), bowiem wskaźniki CPC są w przypadku marketingu w mobilnych wyszukiwarkach niższe.

W przypadku rynków brytyjskiego i niemieckiego wzrosła zarówno łączna ilość kliknięć, jak i CPC. Zdaniem autorów raportu to efekt przesunięcia części środków przeznaczanych na tradycyjny marketing do online marketingu.

Twórcy raportu prognozują, że kolejne miesiące przyniosą postępujący wzrost wartości rynku SEM, na poziomie 15-20%.

Jeśli chodzi o marketing w serwisach społecznościowych, niepodważalnym liderem jest Facebook. Wyniki badania wskazują, że zaangażowanie użytkowników, mierzone ilością “lajków”, komentarzy i udostępnień wzrosło w stosunku do III kwartału 2011 r. aż o 896%! To efekt m.in. wprowadzenia Timeline, jak również skuteczniejszych działań marketingowych. 24% wszystkich interakcji na Facebooku przypada na mobilnych użytkowników.

fot. Adobe Digital Index

Pełen raport dostępny jest na stronie adobe.com.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail