X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Aero2: Bezpłatny dostęp do Internetu bez tajemnic

Aero2: Bezpłatny dostęp do Internetu bez tajemnic

reklama


Korzystaj i Ty!

Aby zacząć korzystanie z BDI trzeba zdobyć kartę SIM Aero2 BDI. W chwili obecnej karty można odbierać w salonie firmowym firmy Sferia, mieszczącym się przy ulicy Dzielnej 58 w Warszawie. Podczas wizyty w punkcie można jednocześnie złożyć zamówienie na kartę SIM, wpłacić kaucję w wysokości 20 zł (zwrotna w momencie zakończenia świadczenia usługi BDI) i odebrać kartę. Odbiór karty SIM możliwy jest również w Biurze Obsługi Klienta Aero2 zlokalizowanym przy ul. Lwowskiej 19 w Warszawie. W tym przypadku trzeba jednak wcześniej wypełnić formularz on-line. Podczas wizyty w BOK należy tylko wpłacić kaucję. Możliwe jest również dostarczenie karty użytkownikowi drogą wysyłki (po wcześniejszym wypełnieniu wspomnianego wyżej formularza), za którą musi on wszakże zapłacić 7 złotych. W tym przypadku czas oczekiwania na kartę może wynieść nawet 1-2 miesiące, co wynika, jak przekonuje spółka, z ogromnego zainteresowania usługą BDI.

Do korzystania z BDI konieczne jest również posiadanie odpowiedniego modemu lub telefonu, przy czym w przypadku telefonów trzeba pamiętać o tym, że karty nie można wykorzystać do wykonywania połączeń telefonicznych. Regulamin usługi wymaga korzystania z najnowszych modemów (listę kompatybilnych modemów można znaleźć tutaj), ale okazuje się, że nawet niektóre ze starszych modeli, po odpowiednim przeprogramowaniu, zapewnią nam dostęp do usługi.

Przed złożeniem zamówienia należy jeszcze upewnić się, że nasze miejsce zamieszkania znajduje się w zasięgu sieci Aero2. W przeciwnym wypadku korzystanie z BDI może okazać się niemożliwe.

Tyle teorii, a jak jest w praktyce?

Żeby nie było jednak tak różowo trzeba zaznaczyć, że od dawna pojawia się w Sieci szereg narzekań na sposób realizacji usługi przez Aero2. Pomijając fakt, że operator w zasadzie nie promuje oferowanej przez siebie usługi (co dziwić raczej nie powinno), internauci wskazywali na szereg problemów związanych m.in. z dystrybucją kart czy działaniem kart SIM w poszczególnych modemach.

Jeśli chodzi o dystrybucję kłopotliwą kwestią jest, co rzuca się na pierwszy rzut oka, śmiesznie mała ilość punktów, w których można odbierać karty i fakt, że są zlokalizowane wyłącznie w Warszawie. Warto zaznaczyć, że jeszcze jakiś czas temu można to było zrobić w jednym z trzech salonów Sferii, obecnie pozostał już tylko jeden. W efekcie, z relacji internautów, głównie tych mieszkających w Warszawie, dowiadujemy się o niezwykle długich kolejkach do punktu odbioru. Na szczęście kiedy już dostaniemy się do środka i podpiszemy wszystkie stosowne dokumenty nie będziemy musieli długo czekać na otrzymanie wymarzonej karty.

Procedura wygląda nieco inaczej w przypadku Biura Obsługi Klienta Aero2. Jak już wspomniano wyżej, wymagane jest wcześniejsze wypełnienie formularza. Również i tutaj możemy mówić o pewnych niedogodnościach. BOK jest bowiem otwarte 3 dni w tygodniu (wtorki, czwartki i piątki), w godzinach 13-17.

W przypadku modemów trzeba mieć na uwadze, że niemal wszystkie popularne modemy USB oferowane przez operatorów telekomunikacyjnych nie są kompatybilne z kartą SIM Aero2 BDI. Co więcej, nawet w przypadku modemów z listy zaprezentowanej przez operatora część osób może mieć trudności z ich odpowiednią konfiguracją, bowiem operator podaje jedynie ustawienia jakich należy użyć. O dziwo karta radzi sobie bez problemów w iPadach.

Spółka nie ułatwia również sprawdzania zasięgu sieci. Mapka umieszczona na stronie jest mocno nieaktualna, bowiem zawiera dane na dzień 22 grudnia 2011 (chodzi o sieć HSPA+). Trzeba się więc posiłkować mapkami umieszczonymi na stronach Cyfrowego Polsatu, który zajmuje się sprzedażą detaliczną odpłatnych usług oferowanych przez Aero2. Tutaj możemy sprawdzić zarówno zasięg sieci HPSA+, jak i LTE. Takie same informacje uzyskamy na stronach Plusa.

Jak widać w przypadku BDI nie wszystko działa tak jakby sobie to wyobrażali konsumenci. Szkopuł jednak w tym, że w decyzji Prezesa UKE na Aero2 nie został nałożony żaden obowiązek w zakresie formy i sposobu dystrybucji kart SIM. W związku z tym nie należy spodziewać się znaczących usprawnień tego systemu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Aero2. Regulamin usługi BDI dostępny tutaj.

Nieocenionym źródłem informacji dla wszystkich chcących skorzystać z BDI powinien być jednak przede wszystkim blog JDtech.pl, na którym można znaleźć mnóstwo niezwykle pożytecznych informacji i wskazówek dotyczących usługi oferowanej przez Aero2.

Źródła: Aero2, Gazeta.pl, JDtech.pl

Pages: 1 2

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail