X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Centrum pomocy Facebooka po liftingu

Centrum pomocy Facebooka po liftingu

reklama


Centrum pomocy Facebooka zostało uruchomione w 2007 roku. Oczywiście od tamtego czasu podlegało zmianom, w miarę dodawania kolejnych funkcji w serwisie. Teraz mamy jednak do czynienia nie z kosmetyką, a poważnym redesignem.

Po wejściu na stronę Centrum naszym oczom ukazuje się sześć głównych modułów umieszczonych na środku strony: „Tworzenie strony na Facebooku”, „Budowanie szerszego grona odbiorców”, „Podstawowe narzędzia dla stron”, „Podstawowe informacje dotyczące prywatności”, „Co nowego na Facebooku” oraz „Zgłaszanie problemów”.

fot. Facebook

Powyższe moduły są wyświetlane zalogowanym użytkownikom. Tym, którzy się wylogowali albo w ogóle nie posiadają konta w serwisie ukażą się inne:

fot. Facebook

Z lewej strony ekranu Centrum pomocy umieszczono kilkanaście zakładek dotyczących poszczególnych funkcji (Oś czasu, Reklamy i zdarzenia sponsorowane) czy kwestii związanych z korzystaniem z Facebooka, jak np. prywatności. Poniżej głównych modułów umieszczono natomiast listę najczęściej zadawanych przez użytkowników pytań oraz linki do tych fanpejdży Facebooka, które informują o nowościach wprowadzanych w serwisie.

fot. Facebook

Kontrolowanie zgłoszeń dla wszystkich

Poza odświeżeniem designu Centrum pomocy wprowadzono również dla wszystkich użytkowników testowany od kwietnia panel kontrolowania zgłoszeń (Support Dashboard). Dzięki niemu facebookowicz po zgłoszeniu administratorom Facebooka treści naruszającej jego zdaniem regulamin może obserwować na jakim etapie procedury rozpatrywania znajduje się wystosowany wniosek.

Do panelu można dostać się poprzez ustawienia konta. Gdy użytkownik dokona zgłoszenia odpowiednia zakładka pojawi się na liście znajdującej się po lewej stronie ekranu.

fot. Facebook

Dodatkowo, użytkownik zostanie każdorazowo powiadomiony w sytuacji gdy zmieni się status jego zgłoszenia.

fot. Facebook

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail