X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest testuje nowy wygląd

Pinterest testuje nowy wyglądFot. blog.pinterest.com

reklama


Wczoraj Pinterest zapowiedział na blogu testy nowego wyglądu serwisu. Na pierwszy rzut oka widać, że Pinterest poszedł za przykładem starszych kolegów. W nowej odsłonie zobaczymy większe zdjęcia i nowe funkcje, które mają ułatwić poruszanie się po serwisie i przyspieszyć odkrywanie jego rosnących zasobów.

Zarówno zdjęcia na stronie głównej, jak i ich powiększoną wersję widoczną po wejściu w konkretny pin,  pozbawiono białych ramek, co pozwoliło uzyskać większy rozmiar zdjęcia bez zmiany szerokości kolumn. Zmieniono także układ przycisków. W nowej odsłonie już nie musimy najechać kursorem na obraz, by polubić lub przypiąć zdjęcie do swojej tablicy. Czerwony przycisk “Repin” jest teraz o wiele lepiej widoczny i znajduje się po lewej stronie tuż pod zdjęciem. Pojawiły się pod nim także dwa dodatkowe przyciski – przycisk umieszczania oraz ustawień. Poniżej zdjęcia znajdziemy także informację na temat źródła fotografii.

Fot. Pinterest

Fot. Pinterest

Pinterest postanowił także wykorzystać puste miejsce po prawej stronie powiększanych pinów. Już wkrótce w tym miejscu pojawi się zawartość tablicy, z której pochodzi przeglądane zdjęcie oraz wybrane zdjęcia z całego profilu autora.

W testowanej wersji serwisu zmianie uległa również nawigacja na stronie głównej. Zamiast podlinkowanych słów przenoszących np. do popularnych pinów lub do poszczególnych elementów naszego profilu znajdziemy tylko dwa przyciski. Jeden otwierający menu kategorii, a drugi odsyłający do tablicy użytkownika.

Fot. Pinterest

Fot. Pinterest

Każdy, kto chciałby jako jeden z pierwszych przetestować nową wersję serwisu, może zgłosić się na ochotnika tu.

A jak Wam podoba się nowy wygląd Pinterest?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail