X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polak potrafi! Darmowa aplikacja do nauki języków hitem Google Play

Polak potrafi! Darmowa aplikacja do nauki języków hitem Google Play

reklama


Aplikacja będąca hitem ostatnich tygodni na Google Play (ok. 500 tysięcy ściągnięć i średnia ocena 4,7/5!) nosi nazwę „LingLing”. Stworzyło ją trzech polskich programistów: Bartosz Czuba, Jan Gajos i Krzysztof Król. Prace nad projektem zajęły im 11 miesięcy, a ich finałem była premiera aplikacji w Google Play w listopadzie.

Dostępne są 3 wersje aplikacji: do nauki angielskiego, hiszpańskiego oraz tajskiego. Samą aplikację przetłumaczono już na 18 języków, dzięki czemu wśród ściągających ją internautów są ludzie z całego świata. Jest całkowicie darmowa, zapłacić przyjdzie nam za dodatkowe pakiety słów. Na starcie otrzymujemy ich 1500. W chwili obecnej cała baza wynosi natomiast 21 000 słów podzielonych na 3 stopnie trudności.

Jak podkreślają twórcy, w aplikacji wykorzystali szybki i prosty sposób nauki nowego języka. Jaka to metoda? Zapamiętywanie w oparciu o tzw. krzywą zapamiętania, czyli powtarzanie nowych informacji w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu umysł jest w stanie utrwalić większą ilość wiedzy. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mają szansę nauczyć się nowego języka w 10 miesięcy, zapamiętując nawet 750 nowych słów miesięcznie.

To co ma być wielkim atutem aplikacji, to nie tylko metoda nauczania. Całość pomyślana jest bowiem w formie animowanej gry, składającej się z dwóch części: nauki i testu. Użytkownik ma za zadanie stworzenie i rozwijanie własnej postaci. W trakcie korzystania z aplikacji będzie się stykał z każdą z kilkunastu animowanych postaci obecnych w grze. Twórcy stworzyli również możliwość dzielenia się postępami i zdobywania medali, wyzywania innych użytkowników na pojedynki. Tym samym aplikacja ma być sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Aplikacja w trzech wersjach dostępna jest na Google Play. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej.

  • anulka8

    Moja znajoma mi poleciła grę edukacyjną do nauki języka angielskiego i teraz cały czas w nią pykam :) Gra http://langmission.com/ mega rozwija, jestem pozytywnie zaskoczona jaką przyswoiłam dzięki niej wiedzę. Oby więcej takich apek na androida powstało.

  • mejlik90

    Ja polecam wam ENLlNADO do Angielskiego – w ciągu 5 msc do poziomu komunikatywny doszłam

  • emarv

    Samą aplikacją wszystkiego nie ogarniesz. Ostatecznie lekcje będą koniecznie. Głównie chodzi o gramatykę. Aplikacje mają jednak bardzo dużą zaletę: telefon masz wszędzie. W szkole, w pracy, w łóżku i w WC :-). Próbowałem DuoLingo, Wordbit i inne, jednak najbardziej brakowało mi wprowadzanie własnych słów do nauki po lekcji – ściśle związanych z tym czego się akurat uczę. Aktualnie korzystam z apki WordsBucket – https://wordsbucket.com/ . Zdecydowanie polecam.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail