X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

“Gra o Tron” – społecznościowa gra na Facebooku

“Gra o Tron” – społecznościowa gra na Facebooku

reklama


Stacja HBO poważnie podchodzi do promocji w mediach społecznościowych wyprodukowanego przez siebie serialu. Najlepszym tego dowodem szeroko zakrojona kampania na Facebooku, przeprowadzona na zlecenie HBO Polska. Akcja promowała premierę odcinków drugiego sezonu “Gry o Tron”.

Teraz nadszedł czas na coś nowego. Dzięki współpracy stacji HBO z mającym siedzibę w Bostonie startupem Disruptor Beam powstała gra społecznościowa na Facebooka, oparta o fabułę serialu i książek George’a R.R. Martina. Programiści rozpoczęli prace nad grą w maju 2012 roku i wreszcie nadszedł moment na zaprezentowanie efektu ich prac wszystkim fanom serii. Gra ma status oficjalnie licencjonowanej, a jej pełny tytuł brzmi „Game of Thrones Ascent”.

Co zaoferowali graczom jej twórcy? Przede wszystkim możliwość stworzenia i rozwijania własnej postaci w znanej miłośnikom serii fantastycznej krainie Westeros. Gracz nadaje swojemu bohaterowi imię, wybiera awatar oraz herb swojego rodu. Następnie musi złożyć przysięgę lojalności wobec jednego z głównych rodów znanych z książek i serialu – Starków, Lannisterów lub Targayenów. Wybór będzie miał wpływ na dalsze losy rozwijanej postaci, przynosząc jej określone korzyści.

fot. Facebook

fot. Facebook

Gracz będzie miał za zadanie między innymi dbanie o własną posiadłość, pobieranie podatków czy zbieranie plonów, a także utrzymywanie własnego oddziału zbrojnego i wysyłanie go w teren w celu wykonania określonych zadań. Tak jak w książkach i serialu, tak również w grze uwidoczni się kompleksowość całego stworzonego przez Martina uniwersum. Gracz będzie mógł specjalizować się w handlu lub prowadzeniu działań wojennych, przedkładać własny interes nad interesy królestwa czy nawet bogacić się dzięki nieuczciwym praktykom.

Skoro mówimy o grze na Facebooka nie może zabraknąć społecznościowego kontekstu. Gracze będą mogli wchodzić w sojusze ze swoimi znajomymi lub wypowiadać im wojnę, w zależności od tego co będzie leżało w ich interesie. Oczywiście wzajemne powiązania mogą być nieco bardziej skomplikowane. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której znajomi użytkownika będą sprzymierzeni z jego wrogiem.

Gra jest darmowa, ale użytkownicy mogą zapłacić za dodatkowe złoto czy rzadkie przedmioty. Zespół Disruptor Beam zapowiada regularne aktualizacje.

Chcesz zagrać w „Grę o Tron”? Kliknij tutaj!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail