X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Media na Facebooku: kanały dokumentalne w czołówce

Media na Facebooku: kanały dokumentalne w czołówce

reklama


Serwis Socialbakers opublikował kolejną serię raportów o poszczególnych branżach na Facebooku. Miesiąc temu przyglądaliśmy się branżom FMCG i motoryzacyjnej. Tym razem przyjrzyjmy się szeroko pojętym mediom.

Facebookowicze lubią filmy dokumentalne

Jak wynika z raportu, pod względem popularności na Facebooku żadna marka medialna nie może się równać z MTV. Fan page stacji na koniec kwietnia zgromadził prawie 45 mln fanów (w chwili publikacji tego materiału strona przekroczyła tę barierę), a tylko w kwietniu przybyło ich ponad milion, co było oczywiście najlepszym wynikiem wśród czołowych fanpejdży. Drugi w rankingu fan page kanału Cartoon Network ma „zaledwie” nieco ponad 18 mln fanów.

W czołówce zestawienia znalazły się fanpejdże aż czterech kanałów dokumentalnych: Discovery Channel (miejsce 3.), National Geographic (4.), History TV (6.) oraz Animal Planet (7.).

Jak łatwo zauważyć, ranking zdominowały stacje telewizyjne. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, wszak to wciąż najbardziej dochodowy segment rynku medialnego.

Dzieci opanowują Facebooka?

Poza MTV, najwięcej nowych fanów na przestrzeni kwietnia pozyskały strony kanałów dla dzieci, czyli Nickelodeon (673 tys.) oraz wspomniany Cartoon Network (647 tys.). Warto zauważyć, że żaden z pozostałych fanpejdży nie przekroczył w tym czasie liczby 300 tys. nowych fanów. Niewykluczone, że to efekt tego, że coraz więcej najmłodszych internautów zakłada konta na Facebooku.

Jak to zwykle bywa, najbardziej angażującymi fanpejdżami nie są facebookowi giganci, ale strony o znacznie niższej liczbie fanów. W kwietniu najlepszym “engagement rate” mógł pochwalić się fan page msnbc. Z kolei najbardziej responsywna marka to Foxtel, australijska stacja telewizyjna. Administratorzy jej fan page’a odpowiadają na niemal wszystkie pytania, o czym świadczy bardzo wysoki “response rate”.

Najchętniej publikowanymi treściami na fanpejdżach marek medialnych są zdjęcia, które stanowią 38% całego contentu. Post ze zdjęciem okazał się być zresztą najbardziej angażującym wpisem kwietnia. Opublikowano go na fan page stacji ABC News. Niestety, przedstawiał chłopca, który był jedną z ofiar śmiertelnych ataku terrorystycznego, jaki miał miejsce podczas Maratonu Bostońskiego.

Więcej szczegółów na poniższej infografice.

fot. Socialbakers

fot. Socialbakers

  • Swego czasu było takie badanie, gdzie oceniano ile informacji “popularnonaukowych” podawanych w programach takich jak Discovery, czy National Geographic – ma faktycznie potwierdzenie w świecie nauki. Czyli – jest prawdziwe. Wyszło bodaj – ok 30%? Reszta to show i przypuszczenia podawane w formie radosnej papki pt “Odkryto dotąd nieznane… (wpisz dowolnie)”

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail