X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Policja stworzyła aplikację do rozpoznawania przestępców

Policja stworzyła aplikację do rozpoznawania przestępców

reklama


Aplikacja nosi nazwę „The Most Wanted App” i działa na takiej samej zasadzie jak popularna gra „Memory” – gracz ze sterty odwróconych kart odsłania jedną i próbuje zgadnąć która z pozostałych kart zawiera taki sam obrazek. W grze obrazki zastąpiono zdjęciami… najbardziej poszukiwanych przestępców w Polsce (obecnie w bazie aplikacji znajduje się 150 profili). Aplikacja została stworzona przez agencję DDB Warszawa oraz DDC Mobile i przeznaczona jest na urządzenia z Androidem i iOS.

Jak stwierdził w wywiadzie dla TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, celem dla którego stworzono aplikację jest zapoznawanie zwykłych obywateli z wizerunkami osób najbardziej poszukiwanych przez Policję, co może przyczynić się do szybszego ich ujęcia. Dlatego też w aplikacji stworzono możliwość szybkiego wysłania wiadomości na policyjną skrzynkę mailową. Obecnie poszukiwanych jest w Polsce ok. 36 tys. przestępców, z czego 14 tys. listami gończymi. Aplikacja to kolejny krok do tego, by udział obywateli w łapaniu przestępców poprzez powiadamianie Policji wzrastał. Wcześniej uruchomiono m.in. stronę Poszukiwani.

Gra oferuje dwa rodzaje poziomów trudności. Pierwszy związany jest z liczbą kart – może ich być 12, 20 lub 30. Drugi rodzaj odnosi się do podobieństwa kart. Na łatwym poziomie karty są identyczne i przedstawiają zdjęcia przestępców. Poziom trudny wymaga dopasowania zdjęcia i szkicu.

Aplikację póki co można ściągnąć tylko z Google Play. Wkrótce ma się pojawić również na App Store.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail