X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Klasyczne polskie filmy do obejrzenia na YouTube. Za darmo!

Klasyczne polskie filmy do obejrzenia na YouTube. Za darmo!

reklama


Dobrą nowiną podzielono się na polskim blogu Google. Możliwość oglądania na YouTube rodzimych filmów to efekt uruchomienia swoich kanałów przez dwie wytwórnie: Studio Filmowe KADR i Studio Filmowe TOR. Tym samym polscy użytkownicy platformy będą mogli zapoznać się (lub obejrzeć je po raz kolejny) z takimi pozycjami jak „Vabank”, „Rejs” czy „Trzy kolory”.

Pełna oferta obydwu kanałów obejmuje obecnie ponad 60 tytułów, a ma być stale powiększana. Wśród nich znajdują się filmy takich reżyserów jak Andrzej Wajda („Niewinni czarodzieje”), Juliusz Machulski („Seksmisja”) czy Stanisław Bareja („Brunet wieczorową porą”).

Kanał Studia Filmowego KADR / fot. YouTube

Kanał Studia Filmowego KADR / fot. YouTube

Najważniejszą informacją z punktu widzenia użytkowników jest bez wątpienia fakt, że wszystkie filmy będzie można obejrzeć całkowicie za darmo. Przychody z reklam wyświetlanych przed filmami zasilą konta wytwórni i zostaną przeznaczone na proces rekonstrukcji cyfrowej starych filmów oraz produkcję nowych. Studia będą korzystały z systemu Content ID, który ma zapewnić pełną ochronę praw autorskich.

Kanał Studia Filmowego TOR / fot. YouTube

Kanał Studia Filmowego TOR / fot. YouTube

  • Bartek Juszczyk

    Sporo z podanej listy i tak już w Sieci była, więc krok naprawdę fajny. Byłoby super (marzenie) by wzorem DVD, YT pozwalał na zobaczenie przy okazji materiałów dodatkowych powiązanych z filmem – wydaje mi sie, że wtedy nawet drobna opłata, nawet SMS za złotówkę czy dwie, byłby akceptowany przez użytkowników, byle dostać się do treści “specjalnej”.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail