X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ruch mobilny z nowymi wskaźnikami

Ruch mobilny z nowymi wskaźnikami

reklama


Od kwietnia 2013 w wynikach badania Megapanel PBI/Gemius obecne są dane o ruchu w sieci podzielono na pochodzące z urządzeń mobilnych oraz niemobilnych. Aktywności na telefonach umożliwiających łączenie się z siecią oraz tabletach – jako urządzeniach przenośnych – prezentowane są w ramach następujących wskaźników: odsłony krajowe mobilne, odsłony krajowe mobilne (%) – jako odsetek wszystkich odsłon na danym serwisie, czas krajowy mobilny i cookies krajowe mobilne. Dane pochodzą tylko z witryn objętych audytem site-centric.

– Wprowadzenie nowych wskaźników dla mobile to ważny element rozwoju badania i kolejny krok w kierunku pomiaru mobile. Jesteśmy przekonani, że informacje na temat różnic w sposobie korzystania z internetu między użytkownikami łączącymi się z siecią za pomocą urządzeń przenośnych a tymi korzystającymi z komputerów stacjonarnych pozwoli na dokładniejsze planowanie i realizację działań w przestrzeni wirtualnej – mówi Małgorzata Wołejko, dyrektor ds. badań w Gemiusie.

Jak pokazują dane z badania Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013 roku, coraz częściej łączymy się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych. Niemal 6% odsłon krajowych na witrynach audytowanych wykonywana jest za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail