X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oś czasu niebawem na Twitterze

Oś czasu niebawem na Twitterzefot. flickr/CC/Rosaura Ochoa

reklama


Oś czasu pozwalać będzie na segregowanie swoich wpisów i pozostawianie widocznych tylko tych, które zechcemy. Ale będzie ona też miała parę ciekawszych zastosowań. Przede wszystkim każda nowa oś czasu zostaje przez użytkownika nazwana (opcjonalnie można także dodać opis) i funkcjonuje jako osobna strona (ma przypisany osobny adres URL). Na oś czasu możemy dodać nie tylko własne tweety, ale także dowolny publiczny wpis, przez co można przygotowywać tematyczne osie czasu. Każdy nowy tweet pojawi się na początku naszego wybranego timeline’u.

Funkcjonalność ta już jest dostępna za pomocą narzędzie TweetDeck, czyli jednej z najpopularniejszych aplikacji do obsługiwania tego programu (należącej zresztą do tego portalu właśnie). W przeciągu kilku dni Twitter zapowiedział już umożliwienie użytkownikom wszystkich platform obsługujących Twittera projektowanie swoich własnych osi czasu. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania na naszej osi czasu interfejsu programowania aplikacji (API). Dzięki temu można także umieścić własne osie na stronach www czy w tworzonych przez nas programach. Udostępnienie API wciąż pozostaje w fazie testów beta, co oznacza, że będzie ono jeszcze udoskonalone.

fot. blog.twitter.com

fot. blog.twitter.com

Sortowanie tematów na Twitterze

Rozwiązanie ma przede wszystkim funkcję praktyczną. Jak podają twórcy umożliwi ono tworzenie tematycznych osi czasu, przykładowo z najnowszymi newsami, ciekawymi klipami dostępnym w serwisie YouTube, czy programami TV itp. Każda oś może być zasadniczo dedykowana jakiejś tematyce i na bieżąco aktualizowana, co pozwala na dodatkowe ułatwienia w segregacji treści, np. poprzez utworzenie osi czasu odpowiadającej wyłącznie na jakieś pytanie.

Na oficjalnym blogu Twittera znaleźć można kilka przykładów marek, które efektywnie wykorzystują własne osie czasu, znajdują się tam m.in. Guardian, Bleacher Report. Natomiast szczegóły obsługiwania osi czasu na Twitterze za pośrednictwem TweetDeck dostępne są tutaj.

  • Bartek Juszczyk

    Trafiłem na ten artykuł dopiero dziś, ale coś nie widać zmian, które miały być “w ciągu najbliższych dni”. Coś wiadomo?

    • Niestety nie. Na chwilę obecną nie ma żadnych nowych informacji na ten temat. Oś czasu można generować na Twitterze aktualnie za pomocą TweetDecka, tak przynajmniej donoszą twórcy na oficjalnym blogu (wpis z 12.11.).

    • Bartek Juszczak

      Niestety nie. Na chwilę obecną nie ma żadnych nowych informacji na ten temat. Oś czasu można generować na Twitterze aktualnie za pomocą TweetDecka, tak przynajmniej donoszą twórcy na oficjalnym blogu (wpis z 12.11.).

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail