X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Star Wars i Marvel dyskutują na Twitterze i handlują swoimi bohaterami

Star Wars i Marvel dyskutują na Twitterze i handlują swoimi bohateramifot. twitter.com

reklama


Zaczęło się dosyć niewinnie – na oficjalnym profilu serii Star Wars zaproszono fanów do kolejnej odsłony akcji „Ask Star Wars”. Założeniem cyklicznego przedsięwzięcia jest publikowanie przez użytkowników tweetów oznaczonych hashtagiem #AskStarWars, zawierających pytania kierowane bezpośrednio do prowadzących profil „Gwiezdnych Wojen”.

Niedługo później okazało się, iż jednym z pytających jest… administrator profilu Marvela, czyli jednego z najbardziej znanych na świecie wydawnictw komiksowych, z którego wyszli tacy bohaterowie, jak Spider-Man, Kapitan Ameryka czy Iron Man. Zadane pytanie dotyczyło możliwości pożyczenia świetlnego miecza, czyli broni, którą władali Rycerze Jedi.

Krótka, zdawałoby się, wymiana zdań przerodziła się w kilkutweetową dyskusję, dotyczącą potencjalnej wymiany bohaterów z obydwu “stajni”. Doszło nawet do tego, że zaproponowano wymianę Mace Windu z “Gwiezdnych Wojen” na Nicka Fury, bohatera filmu o tym samym tytule, który wkrótce wejdzie do kin nakładem Marvela. Obie postaci gra(ł) Samuel L. Jackson, w związku z czym wielu użytkowników Twittera zareagowało rozbawieniem.

Lekko “zaczepna” dyskusja między administratorami profili z tej samej branży – czy to dobry pomysł na “rozruszanie” brandowego profilu?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail