X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook: 50% przekierowań pochodzi z mobilnej wersji serwisu

Facebook: 50% przekierowań pochodzi z mobilnej wersji serwisu

reklama


Firma Shareaholic opublikowała wyniki badań dotyczących przekierowań na strony internetowe z Facebooka. Okazuje się, że na przestrzeni kilkunastu miesięcy ogólny udział serwisu „rynku przekierowań” wzrósł o ponad 56%. Obecnie już 16% odwiedzin na stronach internetowych to efekt kliknięcia w link na Facebooku. Trzeba wszakże odnotować, że ten odsetek najwyższy był w listopadzie ubiegłego roku – wynosił wówczas ponad 17%.

Co więcej, 8% wszystkich przekierowań przypada na mobilną wersję serwisu. To oznacza, że połowa ruchu generowanego przez Facebooka odbywa się za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Warto zauważyć, że ostatnie miesiące to gwałtowny wzrost liczby przekierowań z mobilnego Facebooka na tle innych źródeł ruchu w sieci (197%).

fot. Shareaholic

fot. Shareaholic

Co to oznacza dla marketerów? Jak podkreślają autorzy badania, sukces na rynku mobilnym wymaga responsywnego designu, a także optymalizacji stron mobilnych.

Badanie przeprowadzono na próbie 250 mln użytkowników odwiedzających strony należące do 200 tys. wydawców obsługiwanych przez Shareaholic.

Powyższe dane dobrze korespondują ze statystykami przytoczonymi przez samego Facebooka. Przy okazji publikacji ostatniego sprawozdania finansowego spółka poinformowała, że z mobilnej wersji „fejsa” w skali miesiąca korzysta już 945 mln użytkowników, z czego 296 mln stanowią ci, którzy korzystają z serwisu wyłącznie w jego mobilnej wersji (mobile-only). Ponadto 53% przychodów reklamowych spółki pochodzi właśnie z reklamy mobilnej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail