X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp zhakowany

WhatsApp zhakowany

reklama


Dwóch programistów, Pablo San Emeterio i Jaime Sánchez, już raz złamało zabezpieczenia serwerów aplikacji, dzięki której za darmo można czatować i wysyłać wiadomości do znajomych. Zrobili to by wymusić na firmie poprawę bezpieczeństwa. Od tamtego momentu, WhatsApp wymaga specjalnych kluczy szyfrujących, by sprawdzić, czy dana wiadomość jest na pewno prawdziwa i czy naprawdę pochodzi od nadawcy. Dodatkowo wiadomości przechowywane są na serwerze jedynie czasowo.

Problemem jednak polega na tym, że zabezpieczenia te wciąż można łatwo złamać. Dlatego też i tym razem Hiszpanom udało się obejść zabezpieczenia i oszukać aplikację. Programiści podszyli się pod nadawcę i wprowadzili w błąd serwery aplikacji, by te traktowały sfabrykowane wiadomości jak prawdziwe. Kolejne włamanie znacząco obniża wiarygodność WhatsApp – zwłaszcza teraz, gdy komunikator został przejęty i zakupiony przez Facebooka, jego twórcy są na świeczniku.

Jedno jest pewne, aplikacja swój sukces zdecydowanie zawdzięcza prostocie. Interfejs aplikacji ograniczony jest do minimum, a użytkownik może w prosty i szybki sposób wysłać wiadomość do znajomych. Jednak jeżeli kwestia bezpieczeństwa w aplikacji pozostawia wiele do życzenia, komfort użytkowników maleje, a co za tym idzie, w końcu oni od niej odejdą. Ostatecznie gwarancja bezpieczeństwa jest równie istotna, co sprawne jej używanie, może twórcy WhatsApp wezmą to pod uwagę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail