X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Lepsza kontrola targetowania treści w Google+

Lepsza kontrola targetowania treści w Google+

reklama


Portal Google+ opiera się przede wszystkim na funkcjonowaniu “kręgów”, które dają nam kontrolę nad tym, kto widzi zawartość naszego profilu. Teraz można posunąć się dalej i ustawić nasz target ze względu na wiek i lokalizację.

źródło:googleplusdaily.com

źródło:googleplusdaily.com

Aktualizacja pozwala zatem ograniczyć treści do niektórych odbiorców, jeśli uznamy to za nieprzydatne lub ograniczone przez prawo w niektórych krajach. Szczególnie przydatne może to być dla marek alkoholowych. Ustawienia te znajdziemy w karcie “Odbiorcy” w ustawieniach naszej strony, która pozwala wybrać ograniczenia w oparciu o wiek i położenie geograficzne.

Istnieją również inne ustawienia, takie jak “każdy”, “wiek 18 i powyżej”, “wiek 21 i powyżej”. Jednak jeszcze więcej, konkretnych ograniczeń znajdziemy w zakładce “customised”, która pozwala nam na specjalne ustawienie minimalnego wieku naszych klientów i kraju. Po skonfigurowaniu, zawsze możemy wrócić do tej opcji i zwiększyć lub zminimalizować ograniczenia.

źródło:googleplusdaily.com

źródło:googleplusdaily.com

Zarządzający stronami Google Plus muszą też zaakceptować warunki związane z nowymi ustawieniami, potwierdzając, że zapoznali się z instrukcjami dotyczącymi wieku i ograniczeń geograficznych oraz wybrali właściwy target dla swojej treści, zgodnie z przepisami prawa i polityki.

Ustawienia te są już dostępne na stronach Google+.

  • Paula

    Zmiany jak najbardziej na plus. Google staje się coraz lepszym narzędziem do pracy i wydaje mi się, że zaczyna być bardziej przyjazne niż Facebook.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail