X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wirus-żartowniś panoszy się na Facebooku. Infekcja nie jest jednak zabawna

Wirus-żartowniś panoszy się na Facebooku. Infekcja nie jest jednak zabawna

reklama


“Hahaha”, bo tak nazywa się wirus, w ciągu ostatnich kilku dni zaatakował tysiące użytkowników portalu. Jak to wygląda? Wirus rozprzestrzenia się pocztą facebookową, rozsyłając wiadomości o treści “hahaha” wraz z załącznikiem w postaci pliku .zip o takich nazwach jak np. “Pictr_357.Zip”, czy  “Copy_0027.Zip”. Jeśli otrzymamy taką wiadomość lepiej jej nie otwierać. W przeciwnym razie, po rozpakowaniu archiwum na naszym komputerze pojawi się plik, który zainfekuje nasz system tzw. koparką bitcoinów, co spowolni nasz komputer. Poza tym, spowoduje wysyłanie z naszego konta podobnych wiadomości do naszych znajomych na Facebooku.

Dlatego, jeśli już odczytaliśmy wiadomość wirusa i zainfekowaliśmy swój komputer, najlepiej jak najszybciej przeskanować go programem antywirusowym. Ponadto, warto ostrzec naszych facebookowych znajomych, którzy mogą stać się kolejnymi ofiarami “hahaha, lub tych, od których dostaliśmy wirusową wiadomość.

 • Kto normalny otwiera w ogóle takie wiadomości od obcych adresatów…

 • Kamila

  Przecież przy takich linkach od razu widać, że to jakiś podstęp. A już zwłaszcza, jak ktoś nieznajomy piszę do Ciebie wiadomość z linkiem, raczej oczywiste jest, że się tego nie otwiera.

 • Ja

  Przecież tego się nie dostaje od obcych! Ja poprosiłam kolezankę o zdjęcia, które kilka dni wczesniej robiła i nastepnego dnia dostalam od niej ZIPa i co nie otworzyłabyś? Myśłałam ze to te zdjecia wiec kliknełam, bo nie wzbudzało podejrzeń..

 • Lord Nikon

  Z dopiskiem hahaha i taką dziwną nazwą? ;)
  Nie, nie otwierałbym tego :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail