X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube testuje funkcję tworzenia GIF-ów

YouTube testuje funkcję tworzenia GIF-ówFot.: Rego - d4u.hu/CC/Flickr.com

reklama


Krótkie animacje w dobie komunikacji internetowej przeżywają swoją drugą młodość. Nic dziwnego, bo GIF-y niejednokrotnie służą za memy, królują na portalach o tematyce humorystycznej i w komentarzach. Do tej pory przygotowanie takiej mini animacji wiązało się przynajmniej z podstawowymi umiejętnościami obsługi wybranego programu lub znajomością działania różnego rodzaju plików graficznych. Dzięki pomysłowi portalu YouTube wkrótce GIF-a będzie mógł wykonać absolutnie każdy i to w zaledwie kilkanaście sekund!

Jak to działa?

Wystarczy, że wybierzemy dowolny film i klikając w opcję „Udostępnij” wybierzemy z menu obok znanych pozycji “Wyślij mailem” i “Umieść na stronie” nowy przycisk – „GIF”. Następnie możemy napisać krótki tekst, który można dodać na górze i na dole obrazu oraz wybrać za pomocą suwaków maksimum 6 sekund filmu, które chcemy przerobić na naszą animację. Obok na bieżąco w oknie śledzimy podgląd naszej animacji. Klikamy „Utwórz GIF”. I już! Gotowe.

fot. youtube.com/watch?v=mkWfG-4vvGc

fot. youtube.com/watch?v=mkWfG-4vvGc

Póki co wiadomo, że możliwość taka dostępna jest na kanale PBS Idea Channel, który został wybrany przez zespół YouTube’a do fazy beta testów. Możliwe jednak, że są też dostępne inne kanały, na których funkcjonuje już nowy kreator. Stworzenie GIF-a jest dziecinnie proste, więc takie narzędzie raczej tylko przyczyni się do zwiększenia popularności tego typu grafiki.

Wkrótce

Wiadomo, że nowe narzędzie jest w fazie testów i ma być niebawem dostępne dla wszystkich użytkowników. Dzięki swojej intuicyjnej obsłudze można śmiało stwierdzić, że przyczyni się ono do popularyzacji krótkich animacji w sieci. Teraz będzie można w końcu przygotować animację bez opuszczania YouTube’a, tracenia czasu na eksport i import materiału wideo oraz jego modyfikację.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail