X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2014 roku

Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2014 roku

reklama


Siódma edycja Rankingu, znanego jako ranking Kominka, przynosi bardzo wiele zmian w stosunku do zeszłorocznego zestawienia. Pierwsza, dość oczywista zmiana, to trudność w nazewnictwie rankingu. To już nie ranking Kominka, ale po prostu Tomka, autora bloga Jason Hunt. Po drugie, w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, samego twórcy rankingu w żadnej z trzech dziesiątek – złotej, srebrnej czy brązowej, nie odnajdziemy. Po trzecie w samym zestawieniu w porównaniu do 2013 roku, znajduje się aż 18 różnic. Wśród nich nie tylko spadki czy awanse wpływowych blogerów, ale również całkiem nowe twarze. Jedną z nich jest Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia, która jest jedyną osobą w złotej, najważniejszej dziesiątce, zajmującą się tematyką kulinarną.

– Wyróżnienie w rankingu tak doświadczonego i wpływowego blogera jak Kominek wiele dla mnie znaczy – mówi blogerka – Zwłaszcza, że znalazłam się w doborowym towarzystwie Jessicki Mercedes i Maffashion. To bardzo miłe uczucie wiedzieć, że inne osoby doceniają moją pracę, szczególnie, że blogerki kulinarne często są pomijane i bagatelizowane. Miniony rok był rzeczywiście najważniejszym w mojej karierze, zdobyłam wyróżnienie Kulinarnego Bloga Roku, zaczęłam gotować w DD TVN, a uwieńczeniem było wydanie książki „Jadłonomia – 100 przepisów nie tylko dla wegan”, która w przeciągu miesiąca sprzedała się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie zwolnię tempa. Mogę zdradzić, że już wkrótce na sklepowych półkach ukażą się pierwsze produkty sygnowane Jadłonomią. – dodaje Dymek.

Na pozostałych miejscach rankingu, tych najbardziej wpływowych, znalazły się osoby o ugruntowanej od lat pozycji na rynku. Wśród nich wspomniane już przedstawicielki branży modowej i lifestylowej – Karolina Gliniecka (Charlize Mystery), Jessica Mercedes Kirschner, Julia Kuczyńska (Maffashion) czy Eliza Wydrych (Fashionelka). Męską części blogosfery reprezentują stali bywalcy rankingu – Grzegorz Marczak i Przemysław Pająk, ale też debiutanci w złotej dziesiątce – Paweł Opydo zajmujący się jak sam określa geekowym lifestylem na Zombie Samurai. Michał Szafrański, który na blogu opisuje Jak oszczędzać pieniądze  oraz Andrzej Tucholsk (Jest kultura

Srebrna dziesiątka przynosi aż siedem zmian, w tym trzy debiuty – Marysia Górecka pisząca o geekowych gadżetach dla rodziców (Mamy gadżety), Monika Kamińska autorka lifestylowego bloga Black dresses oraz Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska twórcy Taste away. Jeszcze więcej debiutantów, bo aż siedmiu, odnajdziemy w trzeciej dziesiątce osób z dużym potencjałem. To przedstawiciele blogów paretingowych – Joanna Jaskółka (Matka tylko jedna) i Marlena Wróblewska (Makóweczki) oraz lifestylowych i poradnikowych – Jan Favre (Stay fly), Natalia Tur (Nishka), Klaudyna Hebda, Anna Kołomycew (Anwen)

 Mimo wielu zmian w raporcie nie zabrakło zestawienia największych nadziei polskiej blogosfery oraz największych nadziei vlogosfery, których według autora warto bacznie obserwować w nadchodzącym roku. Na koniec warto też zajrzeć do zestawienia ikon polskiej blogosfery oraz wyników badań, jakie na potrzeby zestawienia przygotował Brand24 i Sotrender. W raportach można sprawdzić jak w minionym roku blogerzy i vlogerzy radzili sobie w social mediach, kogo śledzi najwięcej subskrybentów, czy też kto potrafi najbardziej zaangażować swoich fanów.

Pełny raport na Jason Hunt

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail