X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

6 trendów w internetowym randkowaniu na 2015 rok wg eDarling.pl

6 trendów w internetowym randkowaniu na 2015 rok wg eDarling.plfot. © Sergey Nivens - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Właściciele portali randkowych ciężko pracują nad tym, aby móc zaoferować swoim użytkownikom jak najbardziej spersonalizowane, bezpieczne i udane doświadczenia, dlatego też rynek ten znacząco wzrasta. W USA ponad jedna trzecia małżeństw poznała się w Internecie, w Europie natomiast każdego miesiąca strony randkowe odwiedzane są przez około 49 milionów użytkowników.

Najbardziej pracowitym miesiącem dla platform randkowych jest styczeń – podaje serwis eDarling.pl. Potwierdzają to, m.in. dane na temat rejestracji użytkowników w tym serwisie, których liczba w pierwszych trzech tygodniach miesiąca wzrosła o 84% w porównaniu z tym samym okresem w grudniu. Co więcej, tak jak i w poprzednich latach, w lutym spodziewany jest wzrost aktywności na stronach randkowych, a to właśnie z powodu większej liczby zarejestrowanych użytkowników.

Trendy w świecie randek internetowych w 2015 roku:

1. Styl pisania wiadomości
Używanie aplikacji internetowych, czatów na platformach społecznościowych itp. w naturalny sposób prowadzi do skróconej i lakonicznej komunikacji. Mniej osób poświęca czas na pisanie długich, przemyślanych maili. Lekki i bezpośredni styl wiadomości wygrywa z tradycyjną pocztą elektroniczną.

Zdaniem Katarzyny Borkowskiej językoznawczyni z Uniwersytetu Gdańskiego:

W komunikacji internetowej dialogowość, spontaniczność i sytuacyjność kontaktu wpłynęły na dążenie do minimalizacji wysiłku i upraszczania języka…

2. Zdjęcia
Pomimo, że zdjęcie profilowe pozostaje najważniejszym sposobem zaprezentowania siebie innym, korzystanie z portali społecznościowych staje się ważnym narzędziem do ukazywania swojej osobowości. Konta na takich platformach jak Facebook, Twitter czy Instagram są coraz częściej powiązane z profilami na stronach randkowych, co pozwala innym mieć lepszy wgląd w życie osobiste pozostałych użytkowników. Ludzie rejestrujący się na serwisach randkowych oczekują przede wszystkim uczciwości i autentyczności ze strony ich potencjalnych partnerów, a zaufanie często zaczyna się od obejrzenia dołączonych zdjęć. Dlatego też w 2015 roku odpadają zdjęcia nienaturalne i robione na pokaz, poza tym nie do przyjęcia są też grupowe fotografie, selfie czy takie, które zbyt wiele odsłaniają.

3. Rozwój niszowych randek internetowych

Strony randkowe starają się oferować swoim użytkownikom jak najdokładniej sprecyzowane kryteria wyszukiwania potencjalnego partnera. Ludzie nie mają czasu ani ochoty na to, by przeszukiwać tysiące niepasujących profili, dlatego profesjonalne portale randkowe skupiają się na usprawnianiu swoich metod dopasowania. I choć niektóre aplikacje randkowe oferujące przeglądanie setek profili
użytkowników są bardzo popularne, to ich wadą jest na pewno to, że wybór partnera oparty jest na bardzo powierzchownym kryterium. Poza tym cel korzystania z tego typu “randek” jest najczęściej jasny od początku – jedno-nocna znajomość.

Dlatego też powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych stron randkowych skierowanych do ludzi o podobnych zainteresowaniach, wykształceniu, wyznaniu, stylu, wieku, do osób, które szukają długotrwałego związku i do tych, którzy pragną jedynie relacji platonicznej.

4. Większe szanse dla rozwiedzionych i samotnych rodziców
Wraz z rosnącą liczbą rozwodów oraz rozstań zwiększa się również liczba samotnych rodziców. Jeszcze kilka lat temu posiadanie dziecka z poprzedniego związku było czynnikiem, który mógł utrudniać poznanie kogoś nowego i wejście w nową relację. Jednak według danych eDarling.pl procent użytkowników, którzy byliby skłonni umówić się z samotnym rodzicem wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat z 48% aż do 70%.

5. Rok uczciwości
W przeszłości randki internetowe kładły nacisk przede wszystkim na prezentowanie jak najlepiej przygotowanych profili użytkowników. Były one traktowane jako pewnego rodzaju życiorys z listą zalet, upodobań i zainteresowań. W 2015 roku najważniejsza będzie szczera i uczciwa autoprezentacja. Kłamstwo nie przynosi najlepszych rezultatów, na pewno nie na dłuższą metę. Na to wskazuje ankieta przeprowadzona przez portal eDarling.pl, w której niemal 70% pytanych nie chciałoby związać się z kimś, kto podał na swoim profilu informacje nieprawdziwe.

6. Randki mobilne na pierwszym miejscu
Aplikacje, dzięki którym użytkownicy mają dostęp do swojego profilu na portalu, stają się coraz bardziej popularne. Ułatwiają one korzystanie z konta, ponieważ umożliwiają zalogowanie się, np. w celu sprawdzenia nowych wiadomości, kiedykolwiek i gdziekolwiek, za pomocą smartphone’a. Udowodniono również, że 4 na 5 użytkowników portali randkowych woli korzystać z mobilnej wersji strony niż tej tradycyjnej.

David Khalil, prezes i założyciel eDarling, mówi:

W poprzednich latach korzystanie z portali randkowych było w pewnym sensie czymś wstydliwym. Jednak w ostatnim czasie posiadanie profilu na takiej stronie stało się czymś naturalnym, tak jak używanie innych platform społecznych. Mobilne aplikacje randkowe są zarówno wielką szansą jak i zagrożeniem dla rynku randek internetowych: dzięki nim coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z randek online, a to sprawia, że nie jest to już zjawisko wstydliwe.


Źródło: eDarling.pl

  • razem 50 plus

    Zwróciłbym uwagę szczególnie na ten trend niszowych randek – przykładem jest https://razem50plus.pl, portal randkowy dedykowany tylko osobom po 50-tce.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail