X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ilu fanów straciła Twoja strona na Facebooku?

Ilu fanów straciła Twoja strona na Facebooku?fot. © grandeduc - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Oprócz uporządkowania “stanu posiadania”, porządki pozwolą na dokładniejsze i bardziej wiarygodne analizy odbiorców, ich aktywności i potencjału, który mogą wykorzystać właściciele profili.

Pechowa trzynastka

Pracownia Sotrender opracowała wyniki analizy profili polskojęzycznych. Sądnym dniem dla facebookowych profili był piątek 13 marca.To wtedy rozpoczęło się czyszczenie i to wtedy widać największe tąpnięcie w ilości lajków. Choć w kilku następnych dniach też odnotowywano spadki, były one znacznie mniejsze.

źródło: Sotrender

źródło: Sotrender

Co prawda, z różnych powodów fanpage’e codziennie tracą polubienia, jednak jak pokazuje poniższy wykres, w badanym okresie były to znacząco większe spadki niż te, które zachodzą każdego dnia. Na co dzień dotyczy spadki dotyczą ok. 25% wszystkich profili, jednak w momencie rozpoczęcia generalnych porządków trend ten widocznie wzrósł.

źródło: Sotrender

źródło: Sotrender

Od 13 do 18 marca największe spadki odnotowały największe portale (powyżej 500 tysięcy fanów) oraz te małe (5-10 tysięcy fanów). Jak się okazało, spadki najbardziej dotknęły m.in.: Serce i Rozum, Radio Eska oraz Allegro.

źródło: Sotrender

źródło: Sotrender

Średnio polskie profile straciły 289 lajków. Ponad połowie ubyło po 25 fanów, a 25% zanotowało spadek większy niż 169 osób.

A ile straciła Twoja strona? A może jesteś w ekskluzywnym gronie niemającym do tej pory “martwych dusz”? Warto to sprawdzić i porównać.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail