X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Uważaj na Tinderze, bo na randkę może zaprosić cię bot

Uważaj na Tinderze, bo na randkę może zaprosić cię botfot. © Dmytro Tolokonov - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Nawet tam długie macki marketingu dosięgnęły użytkowników, którzy myśleli,że na czym jak na czym, ale na aplikacji randkowo – rozrywkowej marketingu zrobić się nie da. A jednak…

Nowe rozwiązanie zaprezentowano podczas festiwalu SXSW i od razy wzbudziło niemałe zainteresowanie.

źródło: Adweek

źródło: Adweek

Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego. Ładna kobieta, z którą można nawiązać kontakt za pomocą coraz popularniejszej aplikacji randkowej. Jednak po nawiązaniu wirtualnej znajomości i rozpoczęciu rozmowy, przybiera ona coraz bardziej nieoczekiwany obrót.

źródło: Adweek

źródło: Adweek

Okazuje się, że ta piękna kobieta to nie kolejna potencjalna wirtualna partnerka, ale bardzo dobry bot, który po zakończeniu rozmowy, automatycznie kieruje nas do profilu na Instagramie, który promuje najnowszy film Ex Machina. Co prawda bot Ava ma jak do tej pory niecałych 100 zwolenników, jednak trzeba oddać, że pomysł na promocję jest tak samo dobry jak zaskakujący. Zapewne po pierwszej takiej próbie, coraz więcej marketerów będzie próbowało tą właśnie drogą dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Co prawda, Tinder już nie raz przeprowadzał akcje ( chociażby na rzecz praw kobiet wraz z Amnesty International, ostrzegał przed AIDS czy namawiał mężczyzn do badań profilaktycznych prostaty), w ostatnim czasie wielość rozpoczętych, typowo komercyjnych akcji zaczyna “szturmem” zajmować przestrzeń platformy “randkowej”. Najpierw Facebook, potem Twitter, Instagram i Snapchat, a teraz Tinder? No cóż, czy ktoś poważnie myślał, że ta mobilna zabawka pozostanie “czysta” i “nieuprawiana” przez agencje marketingowe?

Jest jeszcze jeden minus tego rozwiązania. To, że zdjęcia na Facebooku, Instagramie czy Tinderze rzadko odzwierciedlają rzeczywistość wie chyba każdy. W dodatku teraz będziemy mieli uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości osoby, po drugiej stronie smartfona… I jak tu teraz flirtować i podrywać?

  • Kiedyś testowałem, bota – Snikers, który uruchomiłem na komunikatorze gg, czytając rozmowy ludzie myśleli, że piszą z człowiekiem :) jednak dla mnie i tak troszkę brakowało słów/zdań w bazie, ale na zdefiniowane słowa można było bez pisania do nadawcy zwrócić mu wiadomość :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail