X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje usługi offline dla Androida

Facebook testuje usługi offline dla Androidafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Nikogo już chyba nie dziwi fakt, że Facebook wciąż pracuje nad udoskonaleniem swoich funkcji i możliwości w taki sposób, aby coraz więcej ludzi mogło z niego korzystać i, no cóż, wciąż się od niego uzależniać. Narzędzie, służące już nie tylko do komunikowania się, ale tak naprawdę do istnienia w mediach społecznościowych.

Z racji tego, że wciąż to urządzenia z Androidem są najliczniejsze, Facebook przygotowuje niemałą niespodziankę dla tych użytkowników i testuje aktualizację News Feeda. Polegać ona będzie na automatycznym pobieraniu nieprzeczytanych wcześniej treści i “przeciąganiu” je na samą górę news feeda. Dzięki temu, treści udostępniane przez np. znajomych będzie można oglądać również offline.

Oczywiście elementy z pamięci podręcznej nadal będą wyświetlane według trafności. Zmieni się to, że podczas czekania na załadowanie kolejnych treści, zostaną wyświetlone te, które wcześniej były przez niego pominięte, bez obciążania treści ładujących się w tle. W rezultacie, osiągniemy efekt “dwóch pieczeni na jednym ogniu”.

Taki rodzaj buforowania będzie można również rozszerzyć do interakcji z postami swoich znajomych. Aplikacja pozwoli na komentowanie postów nawet w trybie offline. Oznacza to, że użytkownicy, nawet bez połączenia z siecią, będą mogli udostępniać dane treści i dawać lajki.

Jak będzie w rzeczywistości i czy faktycznie będziemy mieli możliwość komentowania i udostępniania treści bez konieczności połączenia z siecią, zobaczymy pewnie już wkrótce.

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail