X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

8 nieodkrytych funkcji Spotify

8 nieodkrytych funkcji Spotifyfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


1. Nie tylko słuchaj, ale i śpiewaj

www.techinsider.io

www.techinsider.io

Wielu użytkowników nie wie o tej funkcji, a Spotify wcale jej przed nami nie ukrywa. Zatem jak to zrobić? Wystarczy włączyć piosenkę i na dole, a po prawej stronie znaleźć słowo „Napisy”. Teraz możemy do woli śpiewać nasze ulubione piosenki.

2. Dziel się muzyką

Po wpisaniu tytułu utworu ze Spotify Songl.ink wygeneruje nam link. Link jest uniwersalny dla największych serwisów związanych z muzyką. Teraz kiedy podzielisz się gorącym nagraniem, każdy będzie mógł je odsłuchać.

3. Słuchaj podpowiedzi wszechświata

Dużo osób zna aplikację Shazam. Wielu osobom pozwoliła ona poszerzyć swoją playlistę ulubionych utworów. Jednak niewiele osób wie, że nowo poznany utwór jednym kliknięciem może dodać do swojej kolekcji na Spotify. Na dobry początek trzeba ściągnąć aplikację na telefon, a później możemy działać. Kiedy aplikacja znajdzie utwór w swojej bazie, jednym przyciskiem, który znajduje się w prawym, górnym roku, możemy dodać nową piosenkę do naszej kolekcji na Spotify.

4. Zmieniaj kolejność

Lubisz słuchać całych albumów, ale nie zawsze odpowiada ci kolejność piosenek? Nic nie szkodzi. Spotify wyszedł temu naprzeciw. Podczas słuchania jednej z piosenek należy kliknąć w „hamburgera” na górze, po prawej stronie. Pokazana zostanie kolejność następnych utworów. Następnie wystarczy przeciągnąć utwór w jego nowe miejsce. Niestety opcja ta możliwa jest tylko dla użytkowników Premium.

6. Odkryj to co nieodkryte

To jednak z najciekawszych funkcji. Jak podaje portal Wired spośród wszystkich 30 milionów piosenek, które są udostępnione na Spotify, aż kilka milionów jeszcze nikt nigdy nie słyszał! Jeśli lubisz odkrywać nowości to portal Forgotify jest dla ciebie.

7. Specjalnie dla ciebie

W każdy poniedziałek pojawia się “Discover Weekly” czyli spersonalizowana playlista. Lista nowych utworów dedykowana dla każdego użytkownika osobno. Lista piosenek oparta jest na indywidualnych preferencjach użytkownika. Spotify po raz kolejny udowodnił, że jego użytkownicy nie słuchają, a odkrywają muzykę. Wciąż rozbudowując swoje playlisty o piosenki “podsunięte” przez niego.

8. Smartfon jako pilot

www.techinsider.io

www.techinsider.io

Aby zmienić swój telefon w pilota do Spotify potrzebna do tego jest aplikacja Spotify na telefonie oraz Spotify na komputerze. Po uruchomieniu programu na dwóch urządzeniach, należy wybrać ikonkę “Połącz”, a następnie wybrać urządzenie, z którym chcemy się połączyć.

Więcej nieodkrytych możliwości Spotify znajdziecie na Wired oraz Tech Insider.

  • “Opcja ta działa tylko w relacji iPhone i MacBook” – BZDURA! Działa na urządzeniach z Androidem, w połączeniu z Windowsem, a nawet z PlayStation,bo tam też można korzystać ze Spotify.

    • Dziękuję za zwrócenie uwagi na nieścisłość – już poprawione:)

    • Agnieszka Bień

      Dziękuję za zwrócenie uwagi na nieścisłość – już poprawione:)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail