X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dzieci ignorują regulamin portali społecznościowych

W Wielkiej Brytanii, aż trzy czwarte dzieci w wieku 10-12 lat, ma przynajmniej jedno konto na portalu społecznościowym. Pomimo, że regulamin tego zakazuje. 9 luty jest międzynarodowym dniem bezpiecznego Internetu, z tej okazji publikujemy raport, który pokazuje co mówi teoria, a jak wygląda to w praktyce.

Dzieci ignorują regulamin portali społecznościowychfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Aby założyć konto na Instagramie, Facebooku czy Snapchacie, trzeba ukończyć 13 lat. Tak przynajmniej mówi regulamin. Jak wygląda to w rzeczywistości? BBC Newsround przeprowadziło badanie, w którym udział wzięły osoby od 10 do 18 roku życia.

Wyniki ankiety są zaskakujące:

  • 78% badanych poniżej 13 roku życia ma chociaż jedno konto na portalu społecznościowym
  • 96 % badanych w wieku od 13 do 18 lat jest właścicielem kont na takich portalach jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Whatsapp.
http://www.bbc.co.uk/newsround/

http://www.bbc.co.uk/newsround/

  • 71% dzieci w wieku 10-12 lat, czuje się szczęśliwe kiedy używają one mediów społecznościowych, podczas gdy 76% uważa je za bardzo ważne
http://www.bbc.co.uk/newsround/

http://www.bbc.co.uk/newsround/

  • Jedno na pięć dzieci w wieku 10-12 lat, które posiada przynajmniej jedno konto w portalu społecznościowym, chociaż raz doświadczyło internetowej przemocy

Jak zareagowały na to same social media?

Nikt z firmy Snapchat nie chciał rozmawiać z osobami, które przeprowadzały ankietę.

Pracownicy Instagrama również odmówili udzielenia wywiadu, ale napisali krótką wypowiedź, która brzmiała następująco: “Dbanie o bezpieczeństwo społeczności Instagrama jest naszym priorytetem i poświęcamy temu zagadnieniu wiele czasu. Ponadto wymagamy od naszych użytkowników aby mieli skończone 13 lat”.

Również nikt z firmy YouToube, nie przystąpił na propozycję udzielenia wywiadu i przypomniał, że ich strona jest dla osób powyżej 13 roku życia.

Osoba decyzyjna z Facebooka zgodziła się na dłuższą rozmowę pod warunkiem, że w rozmowie nie pojawi się temat trzynastolatków.

Pełny raport możecie znaleźć na stronie BBC bądź BBCNewsround.

 

 

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail