X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dzieci ignorują regulamin portali społecznościowych

W Wielkiej Brytanii, aż trzy czwarte dzieci w wieku 10-12 lat, ma przynajmniej jedno konto na portalu społecznościowym. Pomimo, że regulamin tego zakazuje. 9 luty jest międzynarodowym dniem bezpiecznego Internetu, z tej okazji publikujemy raport, który pokazuje co mówi teoria, a jak wygląda to w praktyce.

Dzieci ignorują regulamin portali społecznościowychfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Aby założyć konto na Instagramie, Facebooku czy Snapchacie, trzeba ukończyć 13 lat. Tak przynajmniej mówi regulamin. Jak wygląda to w rzeczywistości? BBC Newsround przeprowadziło badanie, w którym udział wzięły osoby od 10 do 18 roku życia.

Wyniki ankiety są zaskakujące:

  • 78% badanych poniżej 13 roku życia ma chociaż jedno konto na portalu społecznościowym
  • 96 % badanych w wieku od 13 do 18 lat jest właścicielem kont na takich portalach jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Whatsapp.
http://www.bbc.co.uk/newsround/

http://www.bbc.co.uk/newsround/

  • 71% dzieci w wieku 10-12 lat, czuje się szczęśliwe kiedy używają one mediów społecznościowych, podczas gdy 76% uważa je za bardzo ważne
http://www.bbc.co.uk/newsround/

http://www.bbc.co.uk/newsround/

  • Jedno na pięć dzieci w wieku 10-12 lat, które posiada przynajmniej jedno konto w portalu społecznościowym, chociaż raz doświadczyło internetowej przemocy

Jak zareagowały na to same social media?

Nikt z firmy Snapchat nie chciał rozmawiać z osobami, które przeprowadzały ankietę.

Pracownicy Instagrama również odmówili udzielenia wywiadu, ale napisali krótką wypowiedź, która brzmiała następująco: “Dbanie o bezpieczeństwo społeczności Instagrama jest naszym priorytetem i poświęcamy temu zagadnieniu wiele czasu. Ponadto wymagamy od naszych użytkowników aby mieli skończone 13 lat”.

Również nikt z firmy YouToube, nie przystąpił na propozycję udzielenia wywiadu i przypomniał, że ich strona jest dla osób powyżej 13 roku życia.

Osoba decyzyjna z Facebooka zgodziła się na dłuższą rozmowę pod warunkiem, że w rozmowie nie pojawi się temat trzynastolatków.

Pełny raport możecie znaleźć na stronie BBC bądź BBCNewsround.

 

 

 

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail