X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat w Polsce 2016 – nowe statystyki, które warto znać

Snapchat w bardzo krótkim okresie czasu odniósł gigantyczny sukces. Według serwisu Bloomberg z aplikacji korzysta obecnie ponad 150 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Żółty duszek na świecie miewa się bardzo dobrze. A jaką popularnością cieszy się w Polsce?

Snapchat w Polsce 2016 – nowe statystyki, które warto znaćfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


SnapCenter przygotował listę najciekawszych statystyk dotyczących Snapchata w Polsce. Dane pochodzą z 2016 roku i pomogą one zrozumieć obecną pozycję najciekawszej aplikacji ostatnich czasów.

Snapchat na świecie

  • Użytkownicy Snapchata oglądają 10 miliardów filmików dziennie
  • 54% użytkowników Snapchata korzysta z niego codziennie (średnio przez 25-30 minut)
  • Każdej sekundy wysyłanych jest prawie 9000 snapów

Snapchat w Polsce

Według SnapCenter aplikacja odnotowuje znaczny wzrost popularności również w Polsce. Snapchat to obecnie 4 najpopularniejsza aplikacja w sklepie Google Play oraz 7 najpopularniejsza aplikacja w AppStore. Na obu platformach wyprzedza takie aplikacja jak Instagram, Skype, OLX czy Enomondo.

Wzrost zainteresowania

Skok popularności mogliśmy zauważyć w Polsce w ostatnim roku. Średnia liczba wyszukań w Google fraz powiązanych ze „snapchat” wyniosła 165 tysięcy w maju 2015 roku. Rok później, w maju 2016 roku liczba ta wyniosła już 1,83 miliona, co oznacza wzrost zainteresowania o ponad 1100%.

http://snapcenter.pl/snapchat-w-polsce-2016/

http://snapcenter.pl/snapchat-w-polsce-2016/

Młodzi użytkownicy

  • Obecnie 1,3 miliona użytkowników w Polsce zainteresowanych jest Snapchatem, według systemu reklamowego Facebook for Business.
  • Większość snapowiczów to kobiety (60%). Mężczyźni stanowią 40% użytkowników
  • W Polsce, podobnie jak na świecie, przeważają osoby młode – 82% to osoby do 24 roku życia, natomiast aż połowa to użytkownicy w wieku 13-18 lat.

    http://snapcenter.pl/

    http://snapcenter.pl/

Snapchat na tle innych mediów społecznościowych

W 2013 roku, gdy na świecie użytkownicy Snapchata udostępniali już 350 milionów snapów dziennie w Polsce dopiero pojawiły się pierwsze wzmianki o aplikacji. Według Google Trends pierwsze zainteresowanie Snapchatem przypada na sierpień 2013 roku. W tym okresie wśród młodych królował serwis Ask.fm z 2,5 milionami unikalnych użytkowników, rosła popularność Instagrama, a pierwsze miejsce zajmował już Facebook.

http://snapcenter.pl/

http://snapcenter.pl/

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail