X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Raport: najczęściej tweetowane emotikony

Bardzo chętnie zamiast pisać wstawiamy emotikony Czy zatem podchodzimy do tego w kreatywny i ciekawy sposób? Twitter opublikował raport, który rozwiał nasze nasze wątpliwości.

Raport: najczęściej tweetowane emotikonyfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Śmiejąca się buźka, klaszczące ręce oraz serce. To trzy najbardziej popularne emoji. Okazuje się, że chętnie korzystamy z pisma obrazkowego, ale nasze wybory są… nudne, przeciętne i sztampowe, bowiem ciągle sięgamy po te same emotikony. Z okazji Światowego Dnia Emoji, który miał miejsce 17 lipca, Twitter opublikował raport, w którym przedstawił najczęściej tweetowane obrazki. Niestety wyszło nijako.

Najbardziej popularne

W gronie 10 najczęściej wspominanych na Twitterze obrazków znalazło się aż 5 buziek – śmiejąca się, zakochana, płacząca, zadowolona oraz przesyłająca całusa. Równie często użytkownicy serwisu używają jednego oraz dwóch serc, płomieni, gwiazd oraz machającej dłoni.

http://mashable.com/

http://mashable.com/

W zależności od kraju

W którym kraju użytkownicy Twittera używali jakiej buźki? Tutaj wyniki przedstawiają się ciekawiej, ale wciąż dominują serca, uśmiechnięte i smutne buzie. Co ciekawe, w krajach Ameryki Południowej najczęściej do tweetów załączano nutki. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii bardzo niezadowoloną buzię, a w Japonii, we Włoszech oraz Arabii Saudyjskiej serce. Niestety, nie znamy wyników dla Polski.

http://mashable.com/

http://mashable.com/

Podział na kategorie

W podziale emotikonów na kategorie również nie znajdziemy niczego odkrywczego. Śmiejąca się buzia, serce oraz machająca dłoń. Co innego w przypadku reakcji oraz jedzenia. Na pierwszym miejscu w kategorii „reakcje” znalazły się gwiazdy, a dopiero na 5 popularna małpka zasłaniająca sobie oczy. Z kolei w kategorii „jedzenie” tort zdeklasował kawałek pizzy oraz dwa kufle piwa. Do pierwszej piątki nie załapała się filiżanka kawy.

http://mashable.com/

http://mashable.com/

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail