X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadzi Instagram Stories – zdjęcia, które znikają po 24 godzinach

Funkcja Stories to zdjęcia, którymi dzielimy się z przyjaciółmi i które znikają po 24 godzinach. Czy to opis jednej z funkcji Snapchata? Od wczoraj ten opis dotyczy również nowego narzędzia– Instagram Stories.

Instagram wprowadzi Instagram Stories – zdjęcia, które znikają po 24 godzinachfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wojna Instagram vs. Snapchat czas start! We wtorek Facebook ogłosił duże zmiany, dotyczą one aplikacji Instagram. Mark Zuckerberg chce wprowadzić funkcję Instagram Stories, która nie tyle do złudzenia przypomina pomysł Snapchata, ale ona po prostu nim jest. Pojawia się oczywiste pytanie. Czy chcąc skorzystać z funkcji, którą daje nam Snapchat będziemy również korzystać z Instagrama?

Instagram Stories

Nowa funkcja Instagram Stories umożliwia dziele się ważnymi wydarzeniami lub chwilami dnia, bez obaw, że obserwujący zostaną przytłoczeni liczbą zdjęć i filmów. Materiały tworzące historie nie pojawią się w aktualnościach, ani w zbiorze udostępnionych postów, a dodatkowo znikną po 24 godzinach. Podobne, prawda?

Trochę Snapchata w Instagramie

Informacja o historiach opublikowanych przez obserwowane osoby pojawią się na specjalnej belce w górnej części ekranu aktualności i będą sygnalizowane kolorowym pierścieniem wokół zdjęcia autora. Aby obejrzeć materiał wystarczy dotknąć zdjęcia profilowego, natomiast chcąc skomentować zdjęcie lub film należy wysłać bezpośrednią wiadomość do autora za pomocą funkcji Instagram Direct. Podobne, prawda?

Déjà vu?

Historie publikowane na Instagramie mają te same ustawienia prywatności, co całe konto. Jeśli jest prywatne, historie trafią jedynie do obserwujących osób. Możliwe jest także łatwe ukrycie historii przez konkretnymi osobami, nawet jeśli obserwują konto. Autor historii może też sprawdzić, kto obejrzał już każde ze zdjęć i filmów. Podobne, prawda?

Zdania internautów

Pomimo tego, że oczywiście istnieje wiele różnic pomiędzy funkcją Stories autorstwa Snapchata i Instagrama, istnieje również wiele podobieństw. Wśród internautów pojawiły się głosy, że nowa funkcja jest deklaracją otwartego konfliktu ze Snapchatem, podczas gdy pozostali, Facebooka nazwali starszym i bogatszym bratem, który kradnie pomysły innych.

Instagram Stories w ciągu najbliższych tygodni trafi do osób korzystających z aplikacji na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail