X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto jest fanem Agnieszki Radwańskiej na Facebooku?

Prezentujemy ciąg dalszy cyklu artykułów "Kim jest Twój fan?" prowadzonego z zespołem Sotrendera, w którym analizujemy m.in polskich sportowców na Facebooku. Zastanawialiście się kiedyś kto „statystycznie” jest fanem Agnieszki Radwańskiej na Facebooku?

Kto jest fanem Agnieszki Radwańskiej na Facebooku?fot. facebook.com/AgnieszkaRadwanska1

reklama


Od jakiegoś czasu odpowiadamy na pytania na temat profili i fanów polskich celebrytów i sportowców na Facebooku. Przyjrzeliśmy się już profilom Ewy Chodakowskiej i Roberta Lewandowskiego. Kolej na Agnieszkę Radwańską. Czy jej fanami są głównie kobiety? Jaka grupa wiekowa jest zainteresowana jej profilem w mediach społecznościowych? Sprawdźcie kto jest interesuje się profilem polskiej tenisistki!

Struktura demograficzna

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Wśród fanów Agnieszki Radwańskiej przeważają mężczyźni – męskie grono liczy 55 procent obserwatorów profilu. Największą grupą są mężczyźni w wieku 18-24 lata, w dalszej kolejności kobiety w tym samym przedziale wiekowym. Nie co mniejszą, ale wciąż znaczną grupę stanowią Panowie w wieku 25-34. Zatem profil tenisistki obserwują głównie osoby młode. Natomiast osoby powyżej 45 roku życia wykazują nikłe zainteresowanie profilem tenisistki. Najmniej zainteresowana jest grupa 65+.

Zainteresowania użytkowników

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Na wykresie „współaktywności” lista sortowana jest po bezwzględnej licznie wspólnych zaangażowanych. Wykres według bezwzględnej liczby zaangażowanych pokazuje fanpejdże, na których angażowała się największa liczba użytkowników Agnieszki Radwańskiej, Zwykle stanowią oni niewielki procent wszystkich użytkowników takich stron – stąd trudno powiedzieć, żeby były one w jakiś sposób podobne. Po prostu są masowe i z samego rachunku prawdopodobieństwa wynika, że jakaś część użytkowników każdej strony będzie się na nich angażować (im mniejsze współzaangażowanie na takich profilach tym stronę możemy uznać za bardziej hermetyczną).

Podobne profile

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Aby lepiej zrozumieć, gdzie angażują się fani Agnieszki Radwańskiej należy przyjrzeć się wykresowi zainteresowania użytkowników. Na wykresie podobieństwa lista sortowana jest po procencie, który wyrażony jest jako stosunek wspólnej liczby zaangażowanych do wszystkich zaangażowanych na danym profilu. Pokazuje on strony, których znaczna część użytkowników angażowała się również na profilu Radwańskiej. Oznacza to, że jeśli lubisz fanpage GSiM.pl – Blog o Agnieszce Radwańskiej oraz Jerzy Janowicz – Polski Klub Kibica to najprawdopodobniej jesteś również fanem Radwańskiej, bowiem wyniki zawsze pokazują strony albo bardzo podobne w treści silnie powiązane ze stroną, która nas interesuje.

Badanie zainteresowań

Firma Sotrender bada m.in zainteresowań profilami marek, jak i influencerów. Dzięki analizie danych z Facebooka, zespół Sotrendera jest w stanie wskazać profile, gdzie angażują się fani marki albo zweryfikować pomysł podjęcia współpracy ze znanym internetowym influencerem. Więcej informacji o tej metodzie badania znajdziecie na firmowym blogu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail