X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tajne konwersacje już w Messengerze. Jak zaszyfrować nasze rozmowy?

Facebook nie próżnuje - po wprowadzeniu Messenger Day i Marketplace prezentuje kolejną funkcję. Od teraz zaszyfrujemy nasze konwersacje na Messengerze. W jaki sposób?

Tajne konwersacje już w Messengerze. Jak zaszyfrować nasze rozmowy?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ostatnich dniach Facebook jest tematem numer. W piątek wprowadzono, dostępną jak na razie tylko w Polsce, funkcję Messenger Day, w weekend portal został opanowany przez wirusa, która w sprytny i bardzo szybki sposób rozptrzestrzeniał się do kolejnych użytkowników, a wczoraj pojawiła się informacja, że w aplikacji pojawiła się opcja Marketplace, która umożliwi kupno i sprzedaż przedmiotów. Dziś donosimy o kolejnej nowości – tajnych konwersacjach.

W lipcu tego roku pojawiła się informacja, że Facebook testuje funkcję szyfrowania wiadomości i ma zamiar w niedługim czasie ją wprowadzić. Od teraz miliard użytkowników aplikacji Messenger może z niej już korzystać. W aplikacji pojawiła się możliwość stworzenia tajnej konwersacji lub zmiany aktualnie istniejącej rozmowy na tajną. Jak to zrobić?

img_8902Tajna konwersacja w Messengerze to wiadomości przeznaczone tylko dla nas i naszego odbiory. Treści są szyfrowane między urządzeniami. Nikt więcej nie będzie miał do nich dostępu. Obaj rozmówcy uczestniczący w tajnej konwersacji posiadają klucz urządzenia, za pomocą którego można zweryfikować, czy wiadomości są od początku do końca szyfrowane.

Aby rozpocząć tajną rozmowę należy kliknąć ikonę nowej konwersacji i wybrać opcję Tajna, która widoczna będzie w prawnym górnym rogu. W następnej kolejności wybieramy odbiorcę naszej wiadomości i tworzymy jej treść. Ponadto w polu tekstowym pojawi sie ikona zegara, za pomocą której ustawimy czas po jakim nasze wiadomości mają bezpowrotnie zniknąć. Do wyboru mamy czas taki jak: 5, 10 lub 30 sekund, minutę, 5, 10 lub 30 minut, godzinę, 6 lub 12 godzin oraz 1 dzień.

Za pomocą zaszyfrowanych wiadomości prześlemy treści tekstowe, zdjęcia i naklejki. Tajne wiadomości nie obsługują wiadomości grupowych, plików GIF i wideo ani rozmów wideo czy płatności

Wiadomości są widoczne tylko na urządzeniu nadawcy i odbiorcy, na którym konwersacja została rozpoczęta i otwarta. Rozpoznamy je dzięki ikonie czarnej kłódki przy zdjęciu naszego rozmówcy. Możemy z nich skorzystać tylko na urządzeniach z systemem iOS oraz Android i nie są one widoczne na czacie na Facebooku ani w witrynie Messenger.com.

Nowa funkcja ma poprawić nasze poczucie prywatności prowadzonych konwersacji i chronić przed wglądem innych do naszych wiadomości. Na ile uda się zrealizować te cele przekonamy się po dłuższym czasie użytkowania.

  • “Twoje wiadomości są już bezpiecznie” – a wcześniej nie były? Trochę słaby ten komunikat :P

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail