X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadza narzędzie analityczne dla botów

Nowe możliwości dotyczące botów na Facebooku - serwis wprowadza pierwsze narzędzie analityczne botów w tej branży. Od teraz będziemy mogli śledzić w Analyticsie ich działania i pozyskać informacje na temat ich skuteczności.

Facebook wprowadza narzędzie analityczne dla botówfot. bank zdjęć shuttetstock.com

reklama


Boty na Meesengerze to wciąż gorący temat – Facebook kładzie aktualnie duży nacisk na rozwój Messengera jako w tym zakresie. W chwili obecnej istnieje na nim ponad 33 tysiące botów tworzących newsy i rozrywkę, umożliwiających płatności, udostępniających aktualności na temat pogody, potwierdzających rezerwacje hotelu, przesyłających rachunki z dokonanego zakupy czy dających inne funkcje pozwalające na napędzanie doświadczeń z klientem. Twórcy platformy zainspirowani rozwojem oraz otrzymanym feedbackiem postanowili zaoferować dwa nowe zasoby umożliwiające budowę i pomiary w Messengerze. Dodano narzędzie analityczne dla botów w Analyticsie i otwarto program FbStart.

Facebook Analytics dla botów

Facebook Analytics dla Aplikacji jest narzędziem docierającym zarówno do urządzeń mobilnych jak deskopowowych. Pomaga zmierzyć, zrozumieć i zoptymalizować podróż naszego klienta w aplikacji i na stronach. Od wczoraj jest poszerzone o wsparcie analityczne dla botów, przez co stało się ono pierwszym narzędziem pomiarowym dla botów w tej branży.

Nowe bezpłatne narzędzie umożliwia przeglądanie raportów na temat wysłanych i odebranych wiadomości oraz osób, które zablokowały lub odblokowały naszą aplikację, bez konieczności dodawania dodatkowego kodu. Ponadto zyskujemy dostęp do zagregowanych i anonimowych raportów demograficznych dotyczących płci, wieku, wykształcenia, zainteresowań, kraju i języka oraz wielu innych informacji, które pozwolą nam lepiej zrozumieć kto angażuje się z naszymi botami. W przypadku posiadania wielu stron dane te będą filtrowane i wyświetlane z poziomu konkretnej strony.

fot. Facebook

fot. Facebook

Przedsiębiorcy na platformie Messenger mogą także korzystać z API aplikacji Events do logowania niestandardowych zdarzeń dla Analyticsa. Wówczas zyskamy głębszy wgląd w to, jak ludzie angażują się z botami. Dla przykładu – biuro podróży może sprawdzić jak często ludzie są kierowani do prawdziwego agenta, wydawcy wiadomości mogą dowiedzieć się z jaką częstotliwością użytkownicy klikają w link do ich strony, a firmy e-commerce mogą zbudować platformę za pomocą której dowiedzą się jaki procent interakcji z botami powoduje zakup na stronie.

Program FbStart – wsparcie dla programistów

fot. developers.facebook.com/fbstart

fot. developers.facebook.com/fbstart

Wczoraj ogłoszono także otwarcie FbStartglobalnego programu Facebooka, który ma pomóc mobilnym startupom we wczesnych etapach rozwoju w budowaniu i rozwoju aplikacji. Boty dla Messengera zaakceptowane w pogramie otrzymają korzyści wynikające z projektu takie jak kredyty reklamowe na Facebooku, bezpłatne narzędzia oraz usługi od takich partnerów takich jak Amazon, Dropbox czy Stripe.

Boty są obecnie wykorzystywane przez takie marki jak H&M, Skyscanner czy Biały Dom, a firmy takie jak Mastercard i eBay testują tego typu rozwiązania. Jednym z najpopularniejszych botów w Polsce jest asystentka Ada, z którą możemy porozmawiać za pomocą Messengera i znaleźć wymarzone mieszkanie. Coraz więcej firm sięga po tego typu technologie w celu usprawnienia komunikacji, dlatego rozwój na tym polu jest potrzebny. Nowe funkcje dla botów pozwolą na śledzenie działań robotów w obrębie reklam i aplikacji za pomocą bezpłatnego narzędzia analitycznego, a uruchomiony program będzie wsparcie dla początkujących startupów.

  • Elizabeth Dumoulin

    No tak, ale… nie wszyscy znają angielski…

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail