X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa reakcja na Facebooku – co oznacza?

Co oznacza nowa reakcja, którą zauważyło wielu użytkowników Facebooka? Z jakiej okazji się pojawiła? Sprawdźcie sami!

Nowa reakcja na Facebooku – co oznacza?fot. bank zdjęć shutterstock.com ">shutterstock.com

reklama


Wielu użytkowników Facebooka zauważyło, że od pewnego czasu przy niektórych postach w newsfeedzie widoczna jest dodatkowa rekacja. Poza “Lubię to!”, “Super”, “Ha ha”, “Wow”, “Przykro mi” czy “Wrr” widoczny jest fioletowy kwiatek. Jak się okazuje pozwala on na wyrażenie wdzięczności (“Thankful”). Jej udostępnienie jest bezpośrednio związane z Dniem Matki z obchodzonym 14 maja m.in w Stanach Zjednocznych. Jak deklaruje Facebook, w ubiegłym roku na Facebooku pojawiło się ponad 105 milionów postów związanych z Dniem Matki. Spostrzegawczy internauci zauważyli, że skorzystanie z niej było możliwe także wtedy. Posiadający profile na portalu chcieli także w ramach mediów społecznościowych podziękować swoim Mamom na różne sposoby i umilić im ten wyjątkowy dzień. W tym roku twórcy portalu zdecydowali się na udostępnienie kilku nowych możliwości, aby to zrobić to jeszcze bardziej kreatywnie.

fot. independent.co.uk

fot. independent.co.uk

Reakcja z fioletowym kwiatkiem nie jest jedyną możliwością, jaką udostępnił Facebook w ramach Dnia Matki. 14 maja użytkownicy mogli tworzyć i wysłać bezpośrednio Mamom lub udostępniać na swojej tablicy spersonalizowane kartki.

Send a Personalized Card Today you might see a message from Facebook in your News Feed wishing you a happy Mother’s Day and inviting you to share a card with a mom or loved one.On mobile, you can personalize some of the cards by adding a photo, giving you the opportunity to share what Mother’s Day means to you.

W kamerze na portalu dostępne były kolorowe maski i ramki tematyczne, które mogły pozwalały na ozdobienie zdjęć i podkreślenie ich wyjątkowe charakteru.

fot. Facebook

fot. Facebook

Z kolei w aparacie w sekcji Stories na Instagramie pojawiły się specjalne naklejki, które można było dodać do naszych zdjęć lub filmików, aby zaznaczyć, że pamiętamy o obchodzonym w tym dniu święcie.

fot.theverge.com

fot.theverge.com

Dotąd użytkownicy z Polski nie mieli możliwości skorzystania z wyżej wymienionych funkcji, ale możemy się spodziewać, że już za kilka dni, w okolicy 26 maja, czyli daty celebrowania Dnia Matki w Polsce, pojawią się one w naszych aplikacjach i umożliwią wyrażenie wdzięczności naszym Mamom.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail