X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Komunikator Facebooka niczym aplikacja randkowa?

Wyszukiwanie potencjalnych partnerów za pomocą Messengera? Już wkrótce ta wizja może stać się rzeczywistością, ponieważ Facebook testuje obecnie funkcję, która proponowałaby nam spotkanie z osobami o podobnych zainteresowaniach lub aktywnościach na portalu.

Komunikator Facebooka niczym aplikacja randkowa?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook w swojej działalności realizuje wiele celów, które mają na celu usprawnianie komunikacji pomiędzy ludźmi z różnych zakątków świata. Wciąż rozwijane możliwości portalu pozwalają na efektywnie dzielenie się treściami ze znajomymi. Jednak jego twórcom zależy nie tylko na budowaniu relacji z osobami, które już znamy, ale i poznawanie nowych ludzi. Aby to ułatwić testowana jest obecnie funkcja rodem z Tindera, która ułatwi łączenie korzystających z Messengera.

Jak donosi Motherboard, obecnie wąska grupa użytkowników Messengera w wersji mobilnej z Nowej Zelandii i Toronto testuje funkcję, która pozwala na zaproponowanie spotkania osobie, która nie jest w gronie naszych znajomych. Aplikacja miałaby pokazywać nam oprócz standardowej listy znajomych nową, składającą się z użytkowników, którzy mają zbliżone zainteresowania, uczęszczały na te same wydarzenia lub reagowały na treści, takie jak my. Portal mógłby zaproponować nam spotkanie, a my będziemy mogli się na nie zgodzić lub nie. Po wyrażeniu obustronnej zgody zyskalibyśmy możliwość konwersacji na Messengerze.

fot. motherboard.vice.com

fot. motherboard.vice.com

Pojawiają się głosy, że po inspirowaniu się Snapchatem i jego Stories nadszedł czas na czerpanie z Tindera. Także Jacob Dubé z Vive, który miał możliwość testowania funkcji porównał ją do znanej aplikacji randkowej zajmującej topowe miejsc w AppStorze. To jednak jedna z wielu możliwości, bowiem głównym zamiarem jest łączenie ludzi i zachęcanie ich do poznawania nowych osób, nie tylko na tle potencjalnych relacji miłosnych. W przypadku możliwości rozpoczęcia konwersacji z użytkownikiem, którego znamy możliwe byłoby przekonanie się, czy jest on w jakikolwiek sposób zainteresowany naszą osobą, czy też nie.

fot. motherboard.vice.com

fot. motherboard.vice.com

Rzecznik prasowy Facebooka potwierdził wcześniej wspomnianemu portalowi, że takie testy mają miejsce i zapowiedział, że jego twórcy nie mogą doczekać się informacji zwrotnej. Nie wiemy jednak jeszcze czy i kiedy miałaby być wprowadzona dla wszystkich użytkowników portalu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail