X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy układ zdjęć na Instagramie?

Wygląda na to, że już wkrótce zobaczymy inny układ zdjęć na Instagramie. Twórcy aplikacji testują obecnie nowy widok, który może nieco zdezorganizować udostępnione dotąd treści i zaburzyć sposób wyświetlania idealnych profili.

Nowy układ zdjęć na Instagramie?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wygląda na to, że już wkrótce widok profili na Instagramie nie co się zmieni. Jak informuje The Ringer, w ubiegłym tygodniu użytkownicy dostrzegli, że liczba kafelków ze zdjęciami w jednym rzędzie wynosi u nich nie trzy, a cztery. Oznacza to że twórcy aplikacji testują nowy wygląd. Domniema się, że jednym z czynników mających wpływ na tego typu testy jest popularyzacja coraz większych smartfonów, za pomocą których korzystamy z aplikacji. Ta pozornie niewielka zmiana w znacznym stopniu wpłynęłaby na prezentację profilu oraz to, w jaki sposób marketerzy przygotowują treści na Instagrama.

Choć dla wielu z nas dodawanie zdjęć na Instagramie nie wiąże się z większym przygotowaniem i odbywa się spontanicznie, część użytkowników wkłada dużo pracy w to, aby ich profile zachwycały estetyką i były przemyślenie. To szczególnie dla nich zmiana w aplikacji miałaby znaczenie. Co więcej, ich dotychczasowe starania mogłyby pójść na marne, gdyż inny układ spowodowałby niespójność uprzednio dodanych treści i zaburzył realizowany dotąd plan. Także marki, które stosują różnego rodzaju zabiegi uatrakcyjniające treści, jak na przykład puzzle ze zdjęć odczują zmianę w wyświetlaniu fotografii.

Zmianę odczują jednak najbardziej dbających o każdy detal na profilu oraz influencerzy z branży modowej i lifestyle, którzy realizują specjalne projekty i wkładają sporo pracy w to, aby wygląd ich profilu był estetyczny, a publikowane treści pasowały do zdjęć znajdujących się obok. Wraz z wprowadzeniem zmiany ich uwaga musiałaby się skupiać już nie na dwóch, a trzech sąsiadujących zdjęciach. Jeśli twórcy aplikacji zdecydują się na oficjalną zmianę układu zdjęć, będzie wymagało to od nich nowego myślenia o postach na Instagramie. Przeciętni użytkownicy, poza niewielką różnicą w wielkości zdjęć na ogólnym widoku profilu nie powinni odczuć większych efektów tej modyfikacji.

Instagram nie udostępnił informacji o tym, kiedy wszyscy użytkownicy zobaczą zmianę w układzie z 3×3 na 4×4 w swoich aplikacjach, ani czy na pewno zostanie ona wprowadzona. Teraz jednak możemy spodziewać się takiego kroku ze strony twórców aplikacji i przygotowywać się na reorganizację naszych treści w niedalekiej przyszłości.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail