X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 banków, z których pobierzesz darmowe zdjęcia

Nie wiesz, skąd czerpać fotografie do Twoich wpisów? Zastanawiasz się, które banki zdjęć oferują bezpłatne grafiki? Oto 10 stron, z których pobierzesz jakościowe fotografie za darmo.

10 banków, z których pobierzesz darmowe zdjęciafot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Komunikacja wizualna ma obecnie bardzo duże znaczenie – w natłoku treści udostępnianych w sieci i w mediach społecznościowych szukamy wyróżnika, który skieruje naszą uwagę na dany temat. Wielokrotnie takimi elementami są zdjęcia i treści wideo, które są coraz chętniej odtwarzane. Skąd jednak czerpać takie materiały? Gdzie pobierzemy je za darmo? Wielu twórców pozwala na wykorzystanie swoich dzieł na różnych licencjach. Najpopularniejszą z nich jest CC, czyli Creative Commons, co oznacza, że autor zachowuje swoje prawa autorskie, a dany materiał nadaje się do użytku publicznego i może zostać wykorzystany przez osoby trzecie. Nie musimy się martwić się, że kradniemy czyjąś fotografię i wkrótce zostaniemy pociągnięci do konsekwencji, wystarczy uznanie autorstwa i podanie informacji o twórcy. Wkrótce napiszemy o tym więcej, a już teraz prezentujemy banki, z których bezpłatnie pobierzemy zdjęcia, a nawet filmy. Wybraliśmy 10, które warto znać. Oto one:

Darmowe zdjęcia: Stocksnap.io

darmowe zdjęcia

fot. stocksnap.io

Darmowe obrazy: Unsplash

darmowe zdjęcia do pobrania

fot. unsplash.com

Darmowe zdjęcia: Pexels (zdjęcia i wideo)

darmowe zdjęcia do pobrania

fot. pexels.com

Darmowe zdjęcia: Burst.Shopify

darmowe zdjęcia

fot. burst.shopify.com

Darmowe obrazu: PicJumbo

darmowe grafiki

fot. picjumbo.com

Darmowe obrazy: Pixaby (zdjęcia i wideo)

darmowe obrazy

fot. pixabay.com

Darmowe zdjęcia: ShotStash

darmowe obrazy

fot. shotstash.com

Darmowe zdjęcia: LibreStock

darmowe zdjęcia

fot. librestock.com

Darmowe obrazy: ISO Republic

darmowe obrazy

fot. isorepublic.com

Darmowe zdjęcia: KaboomPics

KaboomPics zbiera fotografie z różnych banków zdjęć w jednym miejscu i przekierowuje nas do pobrania ich ze strony docelowej.

darmowe zdjęcia

fot. kaboompics.com

Korzystając z darmowych zdjęć warto pamiętać, że mimo, iż są one ogólnodostępne i nie musimy za nie uiszczać opłaty, nie zawsze możemy je wykorzystać w dowolnym celu, szczególnie komercyjnym. Co ważne, wśród wymienionych banków znajdują się zarówno takie, które oferują materiały zarówno darmowe, jak i płatne, a więc warto ostrożnie czytać treść adnotacji dołączonych do zdjęć.

Warto pamiętać także, że fotografie na licencji CC wyszukamy również bezpośrednio przez Google. Wystarczy wpisanie dowolnej frazy, wybranie opcji wyszukiwania „Grafik”, w dalszej kolejności „Narzędzia” i zaznaczenie odpowiedniej licencji w „Prawach do użytkowania”. Domyślnie wyszukiwane są materiały na dowolnych licencjach, a wybór praw do ponownego wykorzystania, ponownego wykorzystania z modyfikacją, ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych w modyfikacją lub ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych sprawią, że będziemy mogli odnaleźć wiele materiałów, które okażą się przydatne i bez obaw będziemy mogli użyć ich w obranym przez nas celu.

  • Fajne zestawienie, ale warto pamiętać, że KaboomPics nie zbiera zdjęć z innych banków. Tam znajdują się tylko zdjęcia autorki i pomysłodawczyni stocka. :)

  • Ciekawe informacje! Korzystam z niektórych tu przytoczonych banków zdjęć.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail